Як намалювати проекцію. Як намалювати машину впроекціі.

Проекція - зображення фігури на площині. Для того щоб її отримати, необхідно розташувати предмет перед проекційною площиною. Проекції бувають багатьох видів. Вони дуже широко застосовуються при будівництві будинків, складанні карт і навіть в живопису. Зобразити на малюнку проекцію можна, слідуючи покрокової інструкції.
Вам знадобиться
  • Лист паперу, олівець, ластик і лінійка.
Інструкція
1
Намалюйте просту проекцію точки. Спочатку посередині листа намалюйте умовно паралелограм з необов'язково рівними сторонами. Це буде площину проекції. Позначте її великою буквою Н. Виберіть в просторі будь-яку точку А, розташовану над проекцією Н. Через точку проведіть лінію, яка повинна перетнути площину Н в деякому місці. Отримане місце перетину а і буде проекцією точки А.
2
Зобразіть проекцію прямої лінії. Намалюйте лінію в просторі над площиною. Площину зобразите по аналогії з попередньою. Кожна пряма складається з величезної кількості точок. Тепер як би зробіть проекцію кожної точки. Через деякі точки прямої проведіть промені до перетину з площиною. З'єднайте їх прямим відрізком. Новоутворена лінія на площині і буде проекцією прямої. Як можна помітити, її зображення залежить від обраної вами площині.
3
Намалюйте проекцію плоскої фігури - трикутника. Для цього в просторі над площиною зобразите трикутник АВС. Кожну з вершин спроектуйте окремо. Тобто проведіть промені через точки А, В і С до перетину з площиною. Точки, отримані в місцях перетину, позначте як a, b і с. З'єднайте прямими лініями попарно ab, bc і ас. Отриманий трикутник abc буде бути проекцією трикутника АВС.
4
Спроектуйте тривимірну фігуру - трикутну призму. Спочатку намалюйте призму над площиною. Через точки А, В, С, А1, В1, С1 проведіть промені до перетину з площиною. Позначте їх буквами a, b, с, a1, b1 і з1. З'єднайте прямими лініями попарно ab, bc і ас, а також a1b1, b1c1 і А1С1. Вийшли два трикутника. Тепер з'єднайте їх між собою за допомогою прямих Аа1, bb1 і cc1. В результаті вийшло зображення спроектованої призми на площині. Таким же чином можна проектувати будь-яку тривимірну фігуру.