Як натягнути текстуру. Як натягувати текстури в скалку.

Робота в 3D редакторі сама по собі дуже захоплююча і, безумовно, творча. MilkShape 3D значно простіше у використанні, ніж інші програми для 3D моделювання, проте, питання, пов'язані з накладенням текстури на модель, все ж можуть виникнути. Найбільше запитань виникає у тих, хто тільки-тільки починає освоювати програму. Отже, ваша модель готова, залишається тільки накласти на неї текстуру . Давайте спробуємо розібратися з тим, як це робиться.
Інструкція
1
Якщо ви створюєте модель для свого задоволення, то розмір і формат текстури будуть не так важливі. Якщо ж модель створюється для подальшого імпорту в яку-небудь гру, то вимоги будуть інші. В іграх найчастіше для текстур використовується .dds формат, отже, текстури будуть строго заданого розміру - 256х256, 256х512, 512х512 і так далі. Працювати в графічному редакторі з форматом .dds можна так само, як з іншими зображеннями, встановивши відповідний плагін.
2
Текстура повинна бути продуманою. Необхідно відразу визначити, на яку ділянку об'єкта буде накладена та чи інша текстура. Текстури для різних частин моделі (в цілях загальної економії) можна розмістити на одному зображенні.
3
У 3D редакторі в розділі Groups необхідно вибрати групу, на яку буде накладена текстура. Для цього треба або два рази клікнути ЛКМ на назві групи, або клікнути на назві один раз і натиснути кнопку Select. Обрана група буде підсвічена червоним.
4
Далі переходимо на вкладку Materials і вибираємо на бічній панелі кнопку New. З'являється новий матеріал - куля сірого кольору. Виділивши рядок з назвою матеріалу (за замовчуванням - Material01), потрібно клікнути на кнопку none (виділену знаками <>) для того, щоб відкрилося вікно, звідки ми вибираємо підготовлену для моделі текстуру. При пошуку текстури пересуваємося по папках як звичайно, до тих пір, поки не доберемося до потрібної. Обрана текстура як би «натягнеться» на сірий кулю, це означатиме, що матеріал ви вибрали.
5
Після того, як обраний матеріал, слід вказати, що саме він використовується для виділеної частини моделі. Це можна зробити, натиснувши на кнопку Assign, або клікнути два рази ЛФМ на назві матеріалу. Матеріал належиться на об'єкт.
6
Для того щоб відредагувати сітку текстурних координат, необхідно вибрати в верхньому меню пункт Window, в випадаючому меню вибрати пункт Texture Coordinate Editor або викликати вікно з текстурними координатами поєднанням клавіш Ctrl + T. Використовуючи наявні у вікні опції (select, rotate, move і так далі), можна перепризначити текстурні координати для всієї моделі цілком або тільки для окремих частин.
7
Для того щоб накласти або перепризначити текстуру тільки на конкретну ділянку групи, необхідно виділити його (Model-Select-Face) в окрему групу (Groups-Regroup) і перейти у вікно редагування текстурних координат, вибравши для роботи щойно створену групу. Активна група відображається у вигляді білих граней і червоних крапок. Якщо ви вибрали не ту групу, то побачите тільки свою текстуру в первозданному вигляді.
Корисна порада
MilkShape 3D - програма, призначена для нізкополігональних моделювання, щоб не перевантажувати модель дрібними деталями, реалістичності можна домогтися за допомогою використання якісних текстур. Текстури більшого розміру виглядають краще.