Як зробити сходи на другий поверх. Сходи на другий поверх своїми руками.

Сходи в будинку повинна бути красивою, зручною, функціональною. Тому перш, ніж робити сходи на другий поверх, треба добре подумати, в якому місці її розташувати. Найкраще підійде передпокій. Там лестіца на другий поверх буде виглядати доречно.
Інструкція
1
Найпростішу дерев'яну драбину можна зробити самостійно. Однак перш треба все ретельно прорахувати і виготовити точний макет майбутньої сходи з паперу. В цьому випадку буде менше шансів помилитися. Сходи складаються з декількох основних частин. Це ступені, підсходинки, тятива і поручень або перила. Тятива, яку ще називають косоуром, це несуча дошка, на якій тримається вся інша конструкція. Від її міцності залежить міцність всієї сходи і безпеку людей, які будуть по ній підніматися.
2
Перед початком проектування ленстніци потрібно вибрати її висоту, ширину, а також ширину і висоту щаблів. Це важливо. Перший параметр, який треба знати - це висота сходів. Потім треба виходячи з цієї цифри расчитать висоту подступенка. Не треба робити його дуже високим, інакше буде незручно ходити. Оптимальна висота для підйому дорівнює приблизно 150-160 мм. Сходинки не повинні бути занадто вузькими. Їх середня ширина повинна дорівнювати в кращому випадку 350 мм, а в гіршому - 250мм. Після того, як все ясно з висотою і шириною, треба знайти точку опори для майбутньої домашньої сходів. Після цього слід приєднати косоур до ганку, а саме до його балці. оПотом можна починати вирізати щаблі. При цьому потрібно пам'ятати про пріступців і їх враховувати.
3
Коли подступени змонтовані, можна кріпити самі щаблі за допомогою спеціальних гвинтів. Потім настає черга поручня або перил. Перила повинні бути досить високими для забезпечення безпеки - не менше 900 мм. Тепер можна фарбувати сходи. Фарба не лише додасть сходах презентабельний вигляд, але і захистить дерево від псування. Можна використовувати масляну фарбу, лак для дерев'яних поверхонь - масло-смоляний або безнасляний. Також підійде нітроцелюлозний лак. Якщо все зроблено правильно, сходи прослужить довгі роки.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=jR2yL-B9Vok
Зверніть увагу
Найдешевше робити сходи в будинку з дерева листяної породи. Але міцніше будуть сходи з дуба.
Драбина незамінна в сільськогосподарських роботах, коли потрібно підрізати чагарник або дерева, знімати урожай. Зовсім необов'язково витрачати гроші на покупку таких сходів. Ви цілком можете змайструвати її своїми руками в домашній майстерні.
Вам знадобиться
  • Дошки, металеві куточки, металеві пластини, болти, гайки, саморізи, дискова пила, електричний рубанок, дриль, ножівка по дереву, дерев'яний молоток, звичайний молоток, цвяхи, сокира, ніж, кисть, шило, олівець, рулетка, клей ПВА, фарба акрилова
Інструкція
1
Дошки потрібної довжини розпиляєте вздовж на дві рівні частини дисковою пилкою. Отримані заготовки обробіть електричним рубанком. Потім ножівкою розпиляєте дошки на відрізки для стійок. Короткі бруски розпиляєте на вісім відрізків для щаблів і дві перекладини для упору.
2
Візьміть довгі бруски і намітьте в їх широкій стороні пази для ступенів. Середина такого наскрізного паза розташовуватиметься в 20 см від верхнього краю, а кожна наступна - через 33 см. Намітьте пази також і на брусках упора драбини.
3
За допомогою стамески і молотка проробіть по розмітці віконця. Прагніть до того, щоб стінки віконець були виконані рівно.
4
На брусках, яким належить стати сходинками, намітьте шипи, за допомогою яких вони будуть закріплюватися в віконцях. За допомогою ножівки в сходинках виконайте поперечні пропили. Тієї ж ножівкою зробіть пропили уздовж, до з'єднання з поперечними пропилами. Нерівності обробіть стамескою.
5
Візьміть першу і останню сходинки, по черзі вставте їх в пази стійок. Закріпіть сходинки цвяхами, але не забивайте їх до кінця. На торцях сходинок проставте номери по порядку.
6
У решти сходинках також випиляєте шипи. У пази на упорі драбини вставте фіксатори у вигляді планок. Шип повинен входити в паз без зазору, максимально щільно.
7
Тепер зніміть цвяхи з першої і останньої сходинок. Зберіть драбину . Більш щільне прилягання шипів до пазів досягається легким постукуванням по брусках дерев'яним молотком. Для точної підгонки може знадобитися стамеска або ніж.
8
Тепер драбину слід розібрати і забарвити. Не потрібно зафарбовувати торці, на яких зроблені позначки для полегшення складання конструкції. Залиште драбину для висихання.
9
В стійках сходи і упорі виконайте дрилем отвори для кріплення сходинок. В отвори для кріплення вбийте дерев'яні дюбелі, змастивши з клеєм ПВА. Після висихання клею подрежьте виступаючі кінці дюбелів і сходинок.
10
Металеві куточки прикріпіть саморізами до верхньої частини драбини, щоб вони знаходилися впритул до першій сходинці. Металеві пластини прикріпіть таким же чином до верхньої частини упора. Металеві частини з'єднайте за допомогою болтів.
11
Ваша драбина нагоді не тільки на садовій ділянці, але і в міській квартирі. З її допомогою можна поклеїти шпалери, підвісити люстру і проробити безліч інших корисних робіт.