Як зробити сходи в будинку.

Сходи в будинку - це не просто функціональний елемент. Це ще й частина дизайну. Тому дуже важливо, щоб вона поєднувала в собі надійність, зручність і зовнішній вигляд, оптимально вписується в навколишній інтер'єр.
Інструкція
1
Перед установкою драбини необхідно точно розрахувати розташування і розмір отвору в перекритті. Крім того, треба пам'ятати, що не можна при будівлі сходи зачіпати електропроводку. Дуже важливо правильно розрахувати кут нахилу сходів. Для цього треба врахувати висоту стелі і довжину стіни. Яку сходи вибрати? Одномаршові займають більше місця, але вони зручніше і більш пологі. Поворотні економлять простір. У маленькому приміщенні найкраще встановити кручені сходи з центральною стійкою.
2
Звичайна сходи складаються з трьох частин - тятиви, щаблів і подступенков (підйомів). Тятива - це несуча дошка, на якій все і тримається. Найкращий кут нахилу сходів - від 30 до 45 градусів по відношенню до підлоги. Сходи не повинна бути занадто вузькою. Ширина маршу повинна в середньому дорівнювати 1,20 м.Шіріна ступенів зазвичай становить 28-31 см. Від цих параметрів можна відступати, але недоцільно робити щаблі вже 20 см. Висота подступенка повинна дорівнювати 14-17 см, але не вище, ніж 20 см, інакше ходити буде незручно. Не потрібно забувати і про надійні перила. Їх оптимальна висота - 90 см.
3
Дерев'яні сходи не повинна бути встановлена поблизу батарей центрального опалення або камінів, щоб вона не рассохлась. Також не варто розташовувати її в прикордонних зонах тепла і холоду. З кам'яними сходами і драбинами з металу справа йде простіше, вони не так вимогливі до температури. Найчастіше сходи роблять все ж з дерева. Зазвичай для їх виготовлення використовуються недорогі листяні породи. Однак найкраще зробити сходи з дуба. Вона буде виглядати презентабельнєє і довше прослужить.
Корисна порада
Найкраще перед установкою драбини проконсультуватися з дизайнером або архітектором.