Як випустити повітря з радіаторів.

У системі охолодження автомобіля іноді бувають, чути різні звуки у вигляді булькання, при цьому ефективне охолодження двигуна та опалення салону знижуються. Найпоширеніша причина цих явищ - потрапляння повітря в систему охолодження. Повітря може потрапити як при заміні охолоджуючої рідини, так і при доливанні її в розширювальний бачок. Найнеприємніше - розгерметизація системи. В останньому випадку потрібно знайти, де трапилася розгерметизація, і усунути її. Але якщо система справна, то повітря можна видалити простим способом, що не зливаючи охолоджуючу рідину.
Вам знадобиться
  • Рукавички, викрутка або ключ.
Інструкція
1
Знайдіть місце, де ви зможете поставити автомобіль передніми колесами на піднесення. Ідеальний варіант - знайти гірку і загнати передніми колесами на неї. Вимкніть двигун і відкрийте капот. Вам знадобиться знайти саму верхню точку в системі охолодження, від якої можна від'єднати патрубок. У випадку, якщо до переднього радіатора патрубки підходять зверху, то це і буде верхньою точкою. Якщо знизу, то, швидше за все, верхньої точкою вийде або розширювальний бачок, або зчленування системи охолодження і двигуна. Якщо верхньою точкою вийшов розширювальний бачок, то нічого відкручувати не буде потрібно крім кришки самого бачка, а от якщо зчленування шланга і двигуна, то потрібно виконати наступну операцію.
2
Візьміть викрутку і відкрутите хомут, що утримує шланг системи охолодження на патрубку. Від'єднайте шланг від патрубка і тримайте його поруч з патрубком, злегка нахиливши вниз. Краще, щоб вам хто-небудь допомагав. Напарник в цей час, поки ви тримаєте шланг охолодження, заведе двигун і буде газувати, періодично підвищуючи і знижуючи обороти двигуна.
3
Дочекайтеся, коли охолоджуюча рідина потече з отсоединенного шланга. Коли витече трохи рідини, то повітря з системи вийде сам собою. Насадите назад на патрубок шланг при працюючому двигуні і поточної рідини. Закрутіть хомут. Долийте тонким струменем рідина в розширювальний бачок до необхідної позначки. Все, після цієї операції повітря з системи охолодження буде видалений.
Зверніть увагу
У випадку, якщо верхньою точкою виявився бачок розширення, то достатньо просто відкрутити кришку на бачку і виконати все те ж саме, що і після зняття шланга з патрубка. У бачку при нагріванні рідини вона підніметься і, можливо, виллється через край, але за умови, що в системі достатню кількість рідини. Якщо ж рідина не поллється через край, то повітря все одно вийде через деякий час.