Як прати халат. при Який температурі прати махровий халат.

Домашній халат - дуже особиста, затишна і незамінна річ. Наприклад, махровий халат або халат з мікроволокна здатний замінити рушник для лазні, оскільки він поглинає всю вологу, яка залишилася на тілі після душу, і є надійним захисником від застуди при виході з ванною в холодну пору року. Бавовняний або шовковий халат - легкі і приємні тілу нежаркі повсякденні речі для дому. Загалом, приводів любити домашній халат дуже багато. Щоб дані вироби довше радували своєю м'якістю, доглянутим виглядом і красою, необхідно стежити за їх чистотою.
Інструкція
1
Відсортуйте для окремої прання білі вироби, кольорові і темні, а також розділіть їх за типом тканини. Якщо ваш халат махровий, комбінуйте його тільки з махровими рушниками, якщо шовковий - є сенс прати його виключно з шовковими кофточками і нижньою білизною, оскільки для кожного виробу підходить не тільки свій порошок, а й індивідуальні температурні режими. Не рекомендується експериментувати зі змішаною пранням в пральній машині.
2
Під час прання і махрового, і шовкового, і оксамитового халата в машинку не слід закладати речі з гачками, гострими блискавками, липучками і пряжками. Ці деталі з легкістю зашкодять халат, залишать затяжки і навіть можуть розірвати делікатну тканину, що, природно, додасть виробу неакуратний вигляд.
3
При пранні махрового халату рекомендована температура води - 60 градусів. Небажано додавати відбілювачі, якщо тільки ви не перете білосніжний махровий халат, і засоби для виведення плям, якщо тільки на халаті немає жирних плям від кави, вина або ягід. Кондиціонер для білизни додати можна, у разі якщо жорсткість води досить висока, проте пам'ятайте - кондиціонери для тканини зменшують властивість махрового халату вбирати вологу. Махрові халати не рекомендується гладити. Праска тільки пригладить пишні петельки, і виріб почне блищати і прийме гладкошерстий вигляд.
4
При пранні халата з бавовняної тканини сміливо кладіть в машинку і бавовняна постільна білизна. Їх можна прати при температурі води 95 градусів, але якщо це кольорова білизна - то при 40-60 С. Для бавовняного халата використовуйте засіб для прання тонких тканин, бажано без оптичного відбілювача. Пам'ятайте, що бавовняні речі можуть дати сильну усадку, тому краще сушіть їх тільки на свіжому повітрі. Гладити халат з бавовни краще при невеликому зволоженні або з функцією пара. Лляні халати стираються з тими ж інструкціями, що і бавовняні, однак температурний режим води не повинен перевищувати 40 С.
5
Халат з оксамиту перед пранням попередньо виверніть на виворітну сторону. Оксамитовий і шовковий халати рекомендується прати при температурі 30 ° С тільки спеціальним м'якими миючими засобами для дуже делікатних тканин. А на машинці слід виставити режим делікатного або ручного прання. Пам'ятайте, ці вироби при пранні сильно линяють. Оксамит і шовк не можна сушити ні в центрифузі, ні в сушильному пристрої, ні на сонці. Загорніть дані види халатів в тканину і злегка відіжміть. Оксамитовий халат повісьте лицьовою стороною назовні на свіже повітря, а шовк можна гладити у вологому вигляді з виворітного боку теплою праскою.
Корисна порада
Новий халат бажано випрати, перш ніж починати використовувати. Це дозволить позбутися від надлишкового барвника, магазинної пилу і, якщо це махровий халат, зробить його пухнастим і підвищить поглинаючу здатність. Сприятлива для махрових виробів звичайна кухонна сіль. Після прання потримайте халат в злегка підсоленій теплій воді і ретельно прополоще. Так ви досягнете пухнастого і доглянутого вигляду виробу.