Як оживити фікус.

Будь квітникар мріє про те, щоб його улюблена рослина радувало яскравими зеленими листками так, як це робить фікус . Досить невибаглива рослина може прикрасити будь-який будинок, однак досить часто після того, як фікус приносять з магазину, він починає в'янути на очах. Щоб врятувати фікус, необхідно знати правила догляду за цією рослиною.
Вам знадобиться
  • Горщик, грунт для фікуса, дренаж, деревне вугілля
Інструкція
1
Квітка любить помірне освітлення і полив, побоюється протягів і не терпить пересушування ґрунту. Тому замислюючись про те, як оживити фікус, в першу чергу проаналізуйте умови його утримання. Можливо, допомогти зможе звичайна зміна місця його розташування. Якщо є можливість, розташуйте фікус на підвіконні вікна, що виходить на південний схід або південний захід.
2
В тому випадку, коли у фікуса обпадає листя, але стовбур залишається гнучким і живим, його можна виходити. Якщо з'явилася гниль, а на верхньому шарі ґрунту утворився наліт, пересадите рослина. Також свідчать про необхідність пересадки стирчать з горщика коріння. У цій ситуації рослині банально не вистачає поживних речовин, тому що коріння заповнили весь вільний простір. Візьміть горщик, по діаметру переважаючий той, в якому знаходиться рослина, не більше ніж на пару сантиметрів. Насипте на дно дренаж, а потім додайте грунт для фікуса. Коріння рослини необхідно уважно оглянути. Сухі корені і мають сліди гниття ображати ножицями і обробіть порошком деревного вугілля.
3
Після того, як рослина буде пересаджена, регулярно поливайте його, не допускаючи пересихання ґрунту, і обприскуйте залишилися листя водою з пульверизатора для підтримки в приміщенні достатньої вологості. Поки рослина не приживеться, його не підживлюють. Якщо все буде нормально, то підгодуйте рослина не раніше, ніж через місяць.
Зверніть увагу
Починаючи побоюватися за здоров'я фікуса, потрібно пам'ятати про те, що у такого різновиду, як фікус Бенджаміна, опадання листя восени є природним. Рослина втрачає аж до 20% загальної кількості листя і це не пов'язано з хворобами.
Корисна порада
Іноді квітникарі допускають загальну помилку: вважаючи, що всі хвороби фікуса пов'язані з недостатнім харчуванням, починають інтенсивно його підгодовувати. Для рослини, яка намагається вижити, подібний приплив поживних речовин зайвий і може викликати зворотну реакцію.