Як зробити план.

Ви вирішили облаштувати щойно куплений ділянку, а саме, вибрати місце для будинку, туалету та інших «елементів». Щоб врахувати навіть кожну дрібницю, вам неодмінно буде потрібно скласти план ділянки. Тоді ви не будете мучитися з пересадками і переробками, і ваш сад буде красивим і затишним. Крім того, планування дозволяє виправити деякі недоліки.
Інструкція
1
Планування слід здійснювати поетапно. Першим ділом дізнайтеся все про грунті і про становище ділянки. Враховувати потрібно все: рельєф, характер ґрунту, доступ до сонячних променів, рівень грунтових вод, співвідношення тіні і світла, відкритість вітрам. Далі подумайте про тих предметах і конструкціях, які б ви хотіли на ділянці бачити, порадьтеся з рідними, дізнавшись їх думку і побажання.
2
Відомості зібрані, тепер ви можете починати планувати. Намітьте кордону вашої ділянки, розташування сусідських ділянок та доріг, позначте, де яка сторона світла знаходиться. Нанесіть на свій план вже наявні будівлі і дерева з чагарниками.
3
Далі весь ділянку потрібно розбити на функціональні зони. Основних зон всього три. Це зона житлова, садові й господарська. Можете додати ігрову зону, місце для шашликів і т.д. і розділити основні зони на підзони.
4
Господарську зону разом з городом краще розмістити в самій сонячній частині вашої ділянки і від житлової зони подалі. Біля городу доречним буде розміщення сарайчика для зберігання в ньому господарських інструментів. Місця для компостної купи та спалювання сміття теж повинні знаходитися подалі від дому. Розташуйте всі «елементи» ділянки так, щоб тіні багато ні не давали.
5
Вхід у будинок слід розташувати з півдня. Снігу на південній стороні збирається менше і навесні він швидше тане. Гараж краще розташовувати впритул до будинку, а якщо хочете розмістити на ділянці ще й ставок, то постарайтеся знайти для нього таке місце, щоб він не знаходився на сонці протягом всього дня. Для дитячого майданчика теж краще вибирати не надто сонячне і близьке до будинку місце.
6
Після того, як всі зони будуть розмічені і всі будівлі будуть на плані відображені, приступайте до намітки доріжок. Спочатку основні намалюйте, потім другорядні.
7
Останнім етапом буде вибір стилю вашого саду. А тут краще не поспішати. Погортайте журнали, поспостерігайте за сусідськими садами, подумайте, яким ви ваш сад хочете бачити. Порівняйте кілька стилів і вирішіть, який з них ближче до серця, визначитеся з квітами. Вам в цьому саду жити, тому й вирішуйте все грунтовно.