Як вишивати бузок. Вишивка стрічками бузок.

Крім вишивки гладдю і хрестиком існує і вишивка стрічками - це возрождающийся вид рукоділля, неймовірно красивий і, разом з тим, нескладний за технікою виконання. Таким чином можна вишивати і картини, і окремі предмети гардероба, і сумочки. Вишивка стрічками не вимагає складних пристосувань і матеріалів, а результат видно вже з перших стібків.
Вам знадобиться
  • голка з розширеним кінцем, кольорові атласні стрічки шириною 0,7 см, нитки муліне або ірис зеленого кольору, тканина, на якій збираєтеся вишивати, п'яльця, олівець, папір.
Інструкція
1
Щоб вишивати бузок , стрічки візьміть від білого кольору до темно-фіолетового. Вишивати краще на габардині, ця тканина вдало підходить для вишивки стрічками і легко стирається. Малюнок бузку візьміть з журналу по рукоділлю, там багато малюнків бузку для вишивки хрестиком.
2
На тканину малюнок переведіть за допомогою копірки. Якщо ви вперше вирішили вишити стрічками, то малюнок виберіть нескладний, буквально з однієї пензлика бузку.
3
Натягніть тканину на п'яльці і зробіть вузлик з стрічечки. Загніть краєчок і проткніть його голкою, закріпіть вузлик з виворітного боку і приступайте до вишивки. Кінчик пензля бузку вишивайте стрічкою темнішого кольору, так як там квіти ще не розпустилися. Бутончікі робіть одним стібком: голку застроміть з вивороту наявності, а через 7 мм - назад навиворіт.
4
Бутончики підкресліть ниткою зеленого кольору, стебельчатим швом позначте гілочку, поверх цієї гілки вишивайте квіти і бутони бузку (подекуди гілочку буде видно з-під квітів, вийде об'ємно і реалістично). Квіти вишивайте, як бутони, але чотири лепесточка - з однієї точки (1-2 мм один від одного).
5
Поступово переходите до більш світлим квіточок, чергуючи їх для більшої правдоподібності. Листочки виріжте із зеленої тафти, краю обпечуся свічкою, щоб не махру. Пришийте листочки, поверх них вишивайте квіти. Експериментуйте з технікою вишивки, знайдіть свою форму виконання квітів бузку. Таким чином, у вас виходить об'ємна гілочка бузку.
6
Для першого досвіду цілком достатньо цієї бузку. Ви навчитеся працювати з стрічками і відчуєте в собі бажання творити більш складні картини. Надалі застосовуйте перекручення шви-джгути і плетінки, а в процесі роботи прийде і майстерність. Навчіться потайними стібками закріплювати стібки стрічкові, щоб вони не деформувалися і не переверталися. До сумки елемент вишивки стрічками можна прикріпити як аплікацію, а до сумки пришити вже в готовому вигляді.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=7h7EWmrqVaY
Зверніть увагу
При введенні голки намагайтеся потрапити між нитками тканини, так як стрічка складно проходить крізь нитку. Чи не утюжьте вишивку з лицьового боку, ви порушите структуру та обсяг малюнка, краще отпарить її з вивороту.
Корисна порада
Простежте, щоб стрічка не переверталася навиворіт (у атласних стрічок лицьова сторона блискуча, а виворітна - матова).