Як намалювати німецьку вівчарку.

Однією з найпопулярніших порід собак є німецька вівчарка. Це надійний друг, в міру серйозний і грайливий, а також чудовий сторож. У неї неймовірно розумна морда з по-людськи мудрим і трохи сумним поглядом. Окрасою собаки може варіюватися від повністю чорного до сірого. Найбільш ефектним і поширеним є чепрачний (чорно-рудий): чорна спина і носова частина морди, руді підпалини на боках, руді лапи, навколо очей і вух - руда маска. Вівчарка має густу шерсть, довшу на шиї, верхніх частинах лап і хвості.
Інструкція
1
Розташуйте аркуш паперу горизонтально, оскільки вівчарка має витягнутий по горизонталі силует. Визначте межі малюнка на аркуші. Почніть малювання німецької вівчарки з плечової області, яка розташована в центральній частині її тулуба: намалюйте допоміжний коло.
2
Потім навколо першого намалюйте друге коло, більш витягнутий і трохи більшого діаметра. Друга окружність буде основою грудної клітки вівчарки. Ці кола мають спільну точку з зовнішнього боку - на грудині.
3
Поруч з цими колами на одній горизонтальній осі намалюйте ще одне коло приблизно вдвічі меншого діаметру, ніж другий, на місці крупа майбутньої собаки. Малюючи круги на папері, придивляйтеся до зображення реальної собаки і намагайтеся передати пропорційні співвідношення її частин.
4
Тепер намітьте розташування і розмір голови, намалювавши ще один круг на місці голови. Зверху намалюйте високий трикутник - у німецьких вівчарок досить великі трикутні стоячі уші.Прімерно на рівні середини цього кола збоку прірісуйте подовжену носову частину і нижню щелепу. Носова частина більше і ширше нижньої щелепи собаки.
5
Під намальованим схематичним тулубом і головою намітьте невеликими гуртками розташування лап німецької вівчарки. Розташуйте передні лапи разом, а задні нехай будуть розведені в кроці.
6
Коли всі підготовчі моменти закінчені, приступайте до промальовуванні контуру собаки. Спираючись на круги-заготовки та інші намічені деталі, проведіть лінії, що з'єднують голову, тулуб і лапи вівчарки воєдино. Зауважте, що задні лапи вівчарки, як і будь собаки, згинаються в колінних суглобах у зворотний бік.
7
Постарайтеся точно передати морду собаки - невеликі очі і чорний широкий ніс. Намалюйте хвіст вівчарки, зробіть шию і спину більш волохатими, штрихами зображуючи текстуру вовни. Додайте вовни і на верхніх частинах лап.
8
Кольоровими олівцями, восковими крейдою або пастеллю надайте собаці характерну чорно-руде забарвлення. Штрихи розташовуйте уздовж росту шерсті вівчарки. Розмір штрихів порівнюйте з довжиною вовни на різних частинах тіла собакі.Прі розфарбовуванні використовуйте не тільки чорний і жовто-оранжевий колір. Відблиски на чорної шерсті можна зобразити синім, сірим і білим кольорами, в місцях переходу одного кольору в інший змішуйте ці кольори, щоб кордони переходів виглядали природно.
Зображення собак - відмінне тренування для початківців художників. Їх можна малювати в самих різних техніках - кольоровими олівцями, пастеллю, аквареллю, робити складні композиції або прості начерки. Спробуйте зобразити німецьку вівчарку . Її виразна морда, щільна коротка шерсть з красивими переливами і мускулисте тіло дають величезні можливості для відпрацювання власної живописної манери.
Вам знадобиться
  • - щільний папір для пастелі;
  • - набір пастельних крейди;
  • - ластик;
  • - растушевка;
  • - фіксатор або лак для волосся.
Інструкція
1
Якщо вам хочеться намалювати портрет вівчарки, скористайтеся пастеллю. Вона дає можливість дуже реалістично зобразити шерсть з усіма складними переходами тонів, надати виразність погляду і вираженню морди. Щоб малюнок вийшов точним і реалістичним, вам знадобиться фотографія собаки або сам пес як модель.
2
Почніть контур морди, шиї і вух. Ви можете зобразити вівчарку в фас або профіль. Почніть роботу крейдою сіро-коричневого і бежевого кольору. Накладайте дуже легкі, короткі штрихи. Не проводьте товстих ліній - в разі невдачі їх буде важко стерти.
3
Висвітліть окремі ділянки за допомогою мілка жовтувато-бежевого тону. Затемните контури вух і щік. Намалюйте темну смугу на лобі і повністю заштрихуйте витягнуту частина морди. Чорної пастеллю зафарбуйте мочку носа і очі. Поставте світлий відблиск на райдужці, надавши погляду жвавість і блиск. Пальцями растушуйте чорний крейда, домагаючись однорідності і м'якості кольору.
4
Раскрасьте морду, кладучи штрихи у напрямку росту шерсті. Дійте крейдою сіро-коричневого і сіро-бежевого кольору. Растушуйте лінії і додайте кілька чорних ліній в місця, куди повинна лягти тінь - під морду, на верхню частину шиї, у внутрішній частині вух і на віскі. Ретельно розітріть пастель.
5
Огляньте малюнок. Виявивши невдалі лінії, зітріть їх гострим куточком гумки. Пройдіться по всій шерсті дрібному сріблясто-сірого відтінку - він створить ефект живих переливів. Легко розітріть штрихи вулицями. Білим дрібному висвітліть окремі ділянки і знову розітріть штрихи, щоб не залишилося різких кордонів.
6
Візьміть растушовку і пройдіться нею по всьому малюнку. Після такої обробки шерсть вівчарки виглядатиме пухнастою і живий. Тонким дрібному сіро-бежевого кольору прорисуйте складки на шиї, акуратно імітуючи шерстинки.
7
Готову роботу покрийте фіксатором для її більшої довговічності. Замість нього можна використовувати лак для волосся сильної фіксації. Акуратно розпорошите його на малюнок і просушіть.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=ngamjZnPxf8