Як зробити розетку.

Грамотно складена схема електропроводки для приватного будинку або квартири припускає, що на кожні шість квадратних метрів площі припадатиме одна розетка. Однак і цієї кількості «гнізд» для живлення електроприладів може не вистачати. В цьому випадку ніщо не заважає самостійно підключити до проводці ще одну або декілька розеток (не забуваючи, однак, що кабель не розрахований на навантаження вище певної).
Вам знадобиться
  • 1. Розетка
  • 2. Відрізок кабелю
  • 3. Фурнітура (відгалужувальна й установча коробки)
  • 4. Електроінструмент
Інструкція
1
Знайдіть у приміщенні таке місце, де розетка була б зручна у використанні, але де при цьому її можна було б встановити, не порушуючи правила техніки безпеки. Монтаж розеток не рекомендується здійснювати на відстані менше ніж півметра від газових та електричних плит, металевих труб або батарей. Над рівнем підлоги розетку зазвичай піднімають також на висоту близько півметра.
2
Прокладіть в стіні вертикальний канал для кабелю, який з'єднає розетку з основною лінією електропроводки в будинку або квартирі. Для цього краще скористатися «болгаркою», підібравши диск, відповідний ширині кабелю, який ви плануєте використовувати. На тому місці, де буде розташовуватися сама розетка, необхідно висвердлити гніздо і монтувати настановну коробку.
3
Візьміть відрізок кабелю що вимагається довжини і підключіть його до основної лінії електропроводки в домі, простягнутою горизонтально під стелею. Для цього слід вирізати невеликий фрагмент кабелю і, застосовуючи скручування, з'єднати жили відповідних проводів між собою. На місці приєднання потім необхідно монтувати відгалужувальну коробку.
4
Помістіть приєднаний відрізок кабелю в виштробленний в стіні канал і виведіть його кінці у настановну коробку, підготовлену для підключення розетки. Вийміть жили з кабелю, ретельно зачистите їх і підключіть до клем розетки, якомога міцніше закрутивши кожен гвинт, а потім, ретельно заізолювавши місця, в яких жили залишилися оголені. Тепер вмонтовуйте розетку в настановної коробці, закрутивши гвинти, що фіксують її за допомогою розпірних лапок.
Зверніть увагу
В процесі установки розетки всі ділянки електричного кола повинні бути знеструмлені.
Корисна порада
На сьогоднішній день використовувати варто тільки так звані «евророзетки», сумісні з штепселями здебільшого виробляються в даний час електропріборов.Уделіте особливу увагу тому, щоб забезпечити хороший контакт кабелю з розеткою - старанно зачищайте жили і фіксуйте клеми не тільки при допомоги сили рук, а й використовуючи шуруповерт.