Як запустити дизельний двигун.

Система підготовки палива в сучасних дизельних двигунах зазнала суттєвих змін під тиском екологів. Якщо на старих моторах для їх запуску достатньо було як слід крутануть його стартером, зрозуміло, за наявності солярки в баку, то після впровадження електронних блоків управління пуск дизелів суттєво ускладнився.
Вам знадобиться
  • - гайкові ключі на 10 і 17 мм,
  • - електронний сканер Х431.
Інструкція
1
Коли виникає проблема з запуском дизельного мотора, необхідно з'ясувати в першу чергу причину несправності. Для роботи зазначених двигунів достатньо лише того, щоб дизпаливо надходило до форсунок і в форкамеру. Запалення робочої суміші відбувається під тиском - іскровий розряд для цього не потрібен.
2
В двигунах старих версій, обладнаних паливним насосом високого тиску (ТНВД) з числом плунжерних пар, що відповідають кількості циліндрів, діагностику почніть з перевірки магістралі низького тиску.
3
Ключем на 10 мм відкрутите на кілька оборотів дренажну пробку на ТНВД. Підкачуючим ручним насосом нагнітайте паливо в магістраль, одночасно з цим стежте за тим, яка солярка видавлюється назовні. Якщо вона виходить з сапуна з великою кількістю повітря, то це свідчить про те, що розгерметизувався паливопровід від бака до помпочкі. Необхідно знайти й усунути текти палива.
4
Прокачайте систему і видаліть з неї все повітря. Закрутіть гвинт дренажного отвору на ТНВД. Пробуйте запустити мотор. Якщо спроба не увінчалася успіхом, то відкрутите від форсунки ключем на 17 мм трубку високого тиску і проверніть стартером коленвал двигуна. З неї повинна витікати під напором солярка. В іншому випадку демонтуйте ТНВД і віддайте його на ремонт топлівщіку.
5
З пуском дизельних двигунів обладнаних системою Common Rail все йде набагато складніше. Якщо мотор перестав заводитися, то в першу чергу необхідно виконати діагностику устаткування спеціальним електронним сканером і виявити несправність. Щоб ЕБУ дав команду на запуск двигуна, він отримує дані з багатьох датчиків системи. Несправний прилад не зможе відіслати на командний процесор сигнал, і в результаті запустити мотор не вийде. У даних умовах одним слюсарним інструментом не обійтися.
6
Найбільш частою причиною відмови у запуску дизеля Common Rail є клапан-регулятор тиску палива, розташований в магістралі високого тиску з правого боку. Відкрутіть ключем на 10 мм два болта, замініть клапан нової запчастиною і запустіть мотор.