Як носити кольорові лінзи.

Сірий, сіро-блакитний, зелений, коричневий - колір очей мільярдів людей. І лише небагато щасливчики є володарями волошкових, яскраво-синіх, небесно-блакитних, бурштинових, чайних, смарагдово-зелених очей. Як здорово було б самому вибрати їх колір. Може колись це і було мрією, але сьогодні це зробити також просто, як поміняти пару рукавичок. Всього-то потрібно купити кольорові лінзи. Однак не можна забути про застереження та правила носіння таких лінз.
Інструкція
1
Перед покупкою визначитеся, як часто ви збираєтеся носити кольорові лінзи. Через те що вони гірше пропускають кисень, час їх носіння протягом доби менше, ніж безбарвних. Зір також дещо знижується в порівнянні з безбарвними. Врахуйте це, якщо ви за кермом.
2
Вибирайте кольорові лінзи тільки після консультації з офтальмологом, навіть якщо у них чисто естетична функція. Визначаючись із вибором, обов'язково вийдіть на яскраве денне світло - так ви не помилитеся з відповідним під ваш тип зовнішності відтінком.
3
Подумайте, якого ефекту ви хочете домогтися: просто виділити очі або кардинально поміняти їх колір. У першому випадку вам підійдуть тоновані контактні лінзи спокійних тонів. Вони мають ефект посилення природного кольору і малюнка очей. Зверніть увагу на кольорові контактні лінзи з посиленою забарвленням по краях - вони виробляють ефект молодості, енергійності, глибини погляду. Тоновані лінзи підійдуть для щоденного носіння.
4
Перекривають малюнок і колір очей лінзи носите час від часу, на якісь заходи і події: свята, вечірки, дискотеки. Це свого роду вечірнє плаття для ваших очей. Збираючись вийти в світ в кольорових контактних лінзах, не забудьте взяти з собою зволожуючі краплі і контейнер для лінз. Духота і занадто сухе повітря в приміщенні можуть зіпсувати вам вечір.
5
Для догляду за кольоровими лінзами, не застосовуйте розчини, що містять перекис водню. Підійдуть будь багатофункціональні розчини. Не використовуйте один і той же розчин двічі.
6
Запам'ятайте термін придатності ваших лінз і не використовуйте їх після того, як цей термін закінчився. Залежно від типу лінз у них розрізняється допустимий термін носіння: від двох тижнів до одного року.
7
Носіть кольорові лінзи по 6 або максимум 8 годин на день і не забувайте знімати їх перед сном.
8
Добре вимийте руки з милом, перш ніж надягати або знімати лінзи. Часточки бруду, що потрапили на лінзу, можуть викликати роздратування.
9
Для промивання лінз використовуйте тільки відповідний розчин, ні в якому разі не мийте лінзи звичайною водою з крана. Як виняток це можна зробити, якщо лінза впала на землю. У цьому випадку промийте її під проточною водою, а потім помістіть в контейнер з розчином.
10
Якщо ви захворіли простудним захворюванням, приймаєте ліки, виключіть використання лінз на цей період.
11
Одягайте лінзи до нанесення макіяжу. Те ж саме стосується і зняття макіяжу - спочатку зніміть лінзи.
12
При носінні лінз намагайтеся уникати місць, де можливі хімічно випаровування. Уникайте потрапляння будь-якої хімії в очі, включаючи аерозолі з лаком для волосся, дезодоранти, духи і т.п. Якщо є необхідність скористатися ними, обов'язково закрийте очі. Це ж правило відноситься до миття голови шампунем.
13
У контактних лінзах ви можете вмиватися, приймати душ. Плавати в басейні або відкритих водоймищах можна, тільки якщо ви надягнете спеціальні щільні окуляри для купання, запобігають потраплянню води в очі.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=nuhvYT2Jc2Q
Зверніть увагу
Не давайте свої контактні лінзи поносити друзям, щоб не занести інфекцію.
Корисна порада
Кольорові контактні лінзи повинні поєднуватися з макіяжем і типом обличчя.
Зараз у дуже багатьох людей проблеми з гостротою зору. Але далеко не всі погоджуються носити окуляри. Виходом з цієї ситуації стали контактні лінзи . Але як правильно їх надягати і знімати?
Інструкція
1
Контактні лінзи можна надягати і знімати тільки чистими руками. Вимийте під проточною водою з милом руки. Витріть їх рушником, який не залишає ворсинок. Якщо ви не станете дотримуватися всі ці заходи, то в кілька десятків разів зросте ризик занесення інфекції в очі.
2
Перед відкриттям потрібно обережно струснути блістер. Відігнути фольгу з його задньої частини. Після цього вилийте на долоню рідина разом з лінзою. Можна так само витягти лінзу вказівним пальцем. Покладіть її на подушечку одного з пальців правої руки, найкраще на вказівний. Тепер потрібно переконатися, що лінза, якщо вона м'яка, не вивернула навиворіт. Далі огляньте лінзу, відзначте ступінь її чистоти і наявність механічних пошкоджень.
3
Переконавшись, що з нею все гаразд, можна почати приступати безпосередньо до надягання. Для цього середнім пальцем правої руки потрібно відтягнути нижню повіку. Потім підніміть погляд вгору, на стелю. Лінзу дуже обережно накладіть нижче зіниці на білу частину ока. Після цього заберіть від лінзи вказівний палець.
4
Для найбільш точного центрування лінзи опустіть погляд вниз, на підлогу. Відтягнути нижню повіку можна обережно відпускати. Ненадовго закрийте очі. Це посприяє кращій посадці лінзи . Критерій, за яким можна визначити правильність посадки, - це підвищення гостроти зору. Тепер всі вищеописані дії повторіть з іншого лінзою.
5
Для того, щоб зняти лінзу, потрібно підняти очі вгору. Потім середнім пальцем відтягнути нижню повіку. На нижній краєчок лінзи накладіть подушечку вказівного пальця. Обережно нахиліть лінзу в сторону або вниз. Потім обережно затисніть її між вказівним і великим пальцями. Зніміть її з ока. Після цього, якщо вона одноденна, то викиньте її. А якщо лінза тривалого носіння, то очистіть її і покладіть в спеціальний розчин.