Як зробити лопату.

Стандартні лопати, звичайно, хороші, але мають один суттєвий недолік: при роботі з ними доводиться докладати надмірних зусиль. Адже тиснути на полотно лопати найефективніше по центру, а центр зайнятий держаком. Крім того, зростає навантаження на плечові суглоби через те, що руки на держаку розташовуються далеченько від полотна лопати і їм доводиться більше напружуватися. Все це неминуче веде до зниження ККД. Тому давайте розглянемо, як можна зробити нестандартну і зручну лопату своїми руками.
Вам знадобиться
  • Полотно від лопати Копально гостроверхій;
  • Сталевий товстий лист для полотна;
  • Сталева смужка 45х4 мм;
  • Зварювальне обладнання.
Інструкція
1
Стандартні лопати страждають від одного і того ж недоліку. Тулейка (частина полотна, в яку вставляється держак) у них ламається досить часто, бо має невеликі розміри, навіть менші ніж передбачені державними нормами. Може виробникам легше робити такі лопати, а городники від цього страждають.
2
Щоб зробити зручну лопату, візьміть полотно звичайної багнетною лопати і відріжте у нього тулейку. Далі візьміть товстий сталевий лист, згорніть його (можна з допомогою кувалди і великих тисків) і зробіть з нього тулейку розмірами як мінімум в два рази більше, ніж була.
3
Приварите решту корпусу лопати до тулейке з полотном. Робіть це за допомогою смужки стали 45х4 мм, заточеною знизу. Вставте в лопату держак, який слід робити з молодої сосни. А вставляти його потрібно широкої стороною для міцності. Ручку можна зробити металевої за формою рогатки з дерев'яною перекладиною посередині і одягнути її на держак.
4
Лопата готова, пробуйте. Заглубляя в грунт таку лопату, ви маєте в своєму розпорядженні ногу прямо посередині полотна, що значно полегшує роботу, підвищуючи ККД землекопа. А заточена частина металевої смужки підрізає грунт, упираючись в нього. Піднімаючи пласт землі, землекоп може запросто перекинути руку вище або нижче по черешку. Крім того, вилочні ручка допомагає повертати полотно убік.
Корисна порада
Використовувати таку цікаву лопату можна не тільки за її прямим призначенням. Зручно їй і підрізати бур'яни, і з грудкою землі пересаджувати зелень.