Як створити 3D модель.

З 3D-моделями ми стикаємося навіть частіше, ніж може здатися на перший погляд. Звичайно, в іграх, фільмах і мультфільмах вони присутні в першу чергу. А ось розглядаючи в інтернеті фотографії симпатичних заміських будинків і котеджів або гортаючи каталог інтер'єру, мало хто замислюється, що там не завжди бувають фотографії справжніх предметів і будівель. Ландшафти, квіти, дерева, предмети меблів та інтер'єру - все це може виявитися 3D-моделями. 3D-моделювання здається складним і незрозумілим, коли не знаєш, з якого боку підступитися до 3D-редактору, але якщо бажання велике, вже ніщо не завадить створити свою 3D-модель.
Інструкція
1
Для того щоб приступити до 3D-моделювання, буде потрібно ряд спеціальних програм. По-перше, це сам 3D-редактор. Який - вибирати вам. Вчитися краще за відеоуроку, обов'язково повторюючи все, що в них показано. По-друге, буде потрібен графічний редактор для створення текстур. Це основні програми. Залежно від того, для чого створюється модель, можуть знадобитися конвертери, nVidia dds utilities і планшет для детальної промальовування текстури.
2
Відкривши вікно редактора, потрібно представити готову модель або знайти зображення, яке послужить зразком. В останньому випадку на будь-якому етапі роботи легко буде звіритися з оригіналом і доопрацювати свою 3D-модель до повної схожості.
3
Не варто лякатися того, що обрана модель здається складною. Будь 3D-модель - це всього лише набір простих геометричних фігур (примітивів), розташованих в певному порядку і поєднанні. Циліндр легко перетворюється в спинку стільця, мотузку або диванну подушку, сфера - в морду тваринного і так далі.
4
Поле того як ви подумки розбили цілу модель на складові прості фігури, починається процес моделювання. Навички та досвід приходять з часом. Головне - не опускати руки. Спочатку подумайте, яка фігура ближче за формою до тієї частини 3D-моделі, яку ви хочете створити.
5
Визначившись з формами, створіть фігуру і пересуваючи полігони, «виліпити» з неї те, що вам треба. Не варто створювати занадто дрібні фігури - з ними незручно працювати. Легше потім отмасштабовані готову модель. А ось пропорції намагайтеся дотримуватися - просто для зручності сприйняття всієї картини цілком.
6
Готові частини моделі можна компонувати, переміщати, але не прагнете швидше об'єднати їх у групу і не повертайте в різних площинах, інакше ви ускладніть собі процес накладення текстури (якщо тільки не збираєтеся використовувати однотонні кольори).
7
Коли всі частини моделі готові, на них накладається текстура. Багатьом доведеться чимало помучитися з текстурними координатами, оскільки процес цей часто буває дуже тонким і копіткою. Від того, як накладена текстура, залежить і якість готової 3D-моделі. На цьому етапі працювати з безліччю частин моделі зручніше, саме тому не варто їх занадто рано об'єднувати.
8
Після того як накладена текстура, вже можна складати з частин ціле 3D-модель - обертати частини, об'єднувати полігони, видаляти зайві грані (ребра), об'єднувати групи. Оцінивши результат з усіх боків, залишається тільки «підчистити» і згладити об'єкт, зберегти його в потрібному форматі і пишатися своєю готової 3D-моделлю.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=NOaN7nzZdes
Практично кожна людина рано чи пізно замислюється про необхідність мати якесь своє власне хобі. Варіантів дуже багато. Наприклад, чимало людей займаються моделюванням. Це дуже корисна річ, так як ви можете зробити не тільки копію справжньої моделі, а й винайти щось своє власне. Та й діти будуть раді нової модельки. Так як же зробити тривимірну модель своїми руками?
Вам знадобиться
  • Картон, папір, креслярські приналежності, олівці, фломастери, фарби, клей ПВА
Інструкція
1
Насамперед визначтеся з тим, яку модель і з чого ви будете робити. Якщо ви вперше займаєтеся моделюванням, то не варто вибирати складну модель з великою кількістю деталей. Для першого досвіду ідеально підійде щільний папір або картон. Також можна використовувати пластик і дерево при наявності досвіду роботи з даними матеріалами.
2
Виготовте ескіз на папері вашої майбутньої моделі. Намагайтеся нічого не забути, але й не перевантажувати модель зайвими деталями, які будуть ускладнювати її збірку. Після того, як ви зробили ескіз, можна приступати до виготовлення докладного креслення. Бажано, щоб весь корпус моделі був зроблений з цілого шматка картону або паперу, але, якщо такий варіант складно зробити, виготовте деталі окремо. У процесі креслення у вас буде багато зайвих ліній. Щоб не заплутатися, обведіть лінії, за якими потрібно буде вирізати, червоним олівцем або фломастером.
3
Тепер можна приступити до вирізання заготовки на вашу кресленням. Якщо немає впевненості, що все зроблено правильно, то можна спочатку зробити заготовку з м'якого паперу і спробувати зібрати її, щоб перевірити, чи все правильно ви вирахували. Фінальну заготовку врізався дуже акуратно. Чи не гнити в обидві сторони картон по лініях згину, так як його тонкий верхній шар може лопнути. Зробіть примірку заготовки. Якщо все відмінно підходить один до одного, починайте збірку моделі. Для цього найкраще підійде клей ПВА, так як він при висиханні не залишає жовтих плям, як це буває від канцелярського клею. Клеїти потрібно максимально акуратно, прибираючи всі надлишки клею.
4
Виготовте всі окремі деталі вашої майбутньої моделі. Разом з основною заготівлею відкладіть їх і дайте клею схопитися. Після того, як клей висохне, зберіть модель повністю. І знову відкладіть її на просушування. Продумайте зовнішній вигляд вашого виробу. Для прикраси можна використовувати фарби, олівці, фломастери, наклейки. Тут все залежить від вашої фантазії. Після просушування прикрасьте модельку. Можна також виготовити для неї підставку.
Корисна порада
Акуратно працюйте з клеєм, щоб не зіпсувати заготовку. Ретельно перевіряйте правильність виконаного вами креслення. Від нього залежить зовнішній вигляд вашої моделі.