Як отримати польське громадянство. Як дізнаватися громадянство прабабусі.

Отримання польського громадянства дає право на безкоштовну освіту, медичне обслуговування, а також можливість жити і працювати в будь-якій країні ЄС. Практично єдиною законною можливістю стати громадянином Польщі є отримання репатріаційної візи.
Вам знадобиться
  • - заява про надання репатріаційної візи;
  • - копія паспорта;
  • - фотографії;
  • - копії документів, що підтверджують польське коріння.
Інструкція
1
Зверніться в польське консульство або посольство за бланками заяви для репатріаційної візи. Заповніть бланк заяви на польській мові. Прикладіть до нього документи, які підтверджують наявність польського громадянства у ваших прямих родичів (батьки, бабусі/дідусі, прабабусі/прадідусі), а саме: свідоцтво про народження, виписку з церковної книги про хрещення, паспорт, свідоцтво про шлюб, відомчі документи, де вказана національність родича. Як доказ можна надати будь-які документи, видані державою або церквою, в тому числі припустимі й документи, видані за Радянського Союзу. Прикладіть фотографії, копію паспорта.
2
Уявіть запрошення з боку родичів або з боку державних територіальних структур, які готові забезпечити вас на перший час житлом, роботою або надати фінансову підтримку. Якщо у вас немає людей, готових вам посприяти, зверніться до консула з проханням надати інформацію про можливі місця для переселення, а також працевлаштуванні. Після отримання візи (вона дійсна протягом 1 року), вам необхідно прибути до Польщі. Перетин польського кордону із репатріаційної візою означає, що ви вже є польським громадянином. Вам залишилося тільки отримати паспорт.
3
Зверніться до воєводської Адміністрацію за місцем проживання, здайте всі документи для отримання громадянства: заява на отримання громадянства, копію закордонного паспорта, свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, автобіографію, копію диплома про освіту, довідку про несудимість, медичну довідку встановленого зразка, 8 фотографій, трудову книжку, копії документів батьків заявника (паспорт, свідоцтво про народження або смерті). Можливо, знадобляться додаткові документи (у разі зміни ПІБ).
4
Приблизно через місяць отримаєте документи громадянина Польщі - внутрішній паспорт, закордонний паспорт, картку пенсійного фонду та соціального страхування.
Корисна порада
Держава відшкодовує транспортні витрати на переїзд до Польщі, надає разову матеріальну підтримку, надає можливість безкоштовного навчання на курсах польської мови.
Прийняття хорватського громадянства дає ряд переваг жителям країни. Високий рівень життя, сприятливий клімат, можливість безвізового подорожі до країн Шенгенської угоди.
Інструкція
1
Щоб оформити громадянство Хорватії, отримаєте дозвіл на постійне проживання в країні. Для цього подайте документи до територіальних органів МВС Хорватії. Пройдіть іспит на знання хорватської мови та Констітуціі.Теперь можете претендувати на отримання громадянства.
2
Напишіть заяву про отримання громадянства. На момент його подачі вам повинно бути не менше 18 років. З дня подачі заяви проживіть в країні безперервно протягом 5 років. Цей термін може бути суттєво скорочено - до 3 років. Вивчіть хорватська мова і латинський алфавіт. Ви повинні довести, що приймаєте культуру Хорватії, згодні з правовою системою країни.
3
Якщо ви - діяч мистецтва, культури, науки, спорту, економіки то можете отримати громадянство швидше - в термін до 1 року. Міністерство внутрішніх справ має висловити свою думку щодо зацікавленості країни в наданні вам громадянства. Ваша дружина або чоловік теж можуть розраховувати на швидке вирішення питання. Наявність прямих родичів хорватського походження може прискорити процес прийняття громадянства.
4
Купіть нерухомість або почніть бізнес в Хорватії. Порівняно невеликі ціни на нерухомість роблять цей варіант отримання громадянства достатньо привабливим. Після закінчення 5 років ведення бізнесу ви отримаєте постійний вид на проживання і громадянство Хорватії. Ця держава допускає наявність другого громадянства.
5
Зареєструйте шлюб з емігрантом з Хорватії або з громадянином Хорватії за умови постійного перебування на території країни, це дасть вам можливість отримати громадянство.
6
Неповнолітній може отримати хорватське громадянство в разі, якщо у нього є хоча б один батько, який отримав громадянство Хорватії. Якщо він був усиновлений хорватськими батьками відповідно до законів.