Як чистити кедрові горішки. пристрій механічної очистки кедрового горіха.

Кедрові горішки - корисне і улюблене багатьма ласощі. Незважаючи на те, що всі звикли називати їх саме так, «горішки» насправді не горіхи, а насіння кедрових сосен, наприклад, кедрової сосни сибірської. Користь кедрових горішків велика: їх застосовують при алергічних захворюваннях, атеросклерозі, иммунодефиците і т.д. Дістатися до цінного зернятка досить складно: горішок розташовується в міцній шишці і покритий твердою оболонкою. Як же чистити кедрові горішки?
Вам знадобиться
  • Молоточок; плоскогубці і будь-які інші пристосування.
Інструкція
1
Віддавна люди винаходили спеціальні пристосування для очищення кедрових горішків. Перш ніж безпосередньо витягувати горішок з шкаралупи, потрібно дістати його з шишки. Для цього застосовують шелушілку, якщо робота проводиться в малих обсягах, наприклад, вдома або шішкодробілку.
2
Шелушілка являє собою дерев'яне пристосування, які з двох частин - нерухомої частини і терки, на яких зроблені поперечні насічки 1,5-2 см глибиною. Шишку ставлять на нерухому частину, вдаряють по ній теркою, щоб шишка розкрилася. Потім її поміщають між робочими частинами шелушілкі і перетирають.
3
Шішкодробілкі бувають ручними і механічними. В них шишки подрібнюються за допомогою обертання барабана з розташованими на ньому залізними штирями або цвяхами. Шишки затискаються між штирями і стінками пристрою, що і призводить до їх подрібнення.
4
Тепер, після того як горішки витягнуті з шишок, залишається очистити їх від шкаралупи.
5
На виробництвах, де очищення кедрових горішків відбувається у великих кількостях, застосовуються спеціальні апарати, приміром, конусна дробарка. Попередньо горіх підсушують, а потім поміщають в апарат, в якому проводиться механічне руйнування шкаралупи. Механізм руйнування являє собою корпус, в якому закріплено обертовий вал з еластичним покриттям і станина з робочою поверхнею і гвинтом для регулювання зазору. Очищені ядра відсіваються від шкаралупи прямо при очищенні. Також існують технології, при яких шкаралупа руйнується, наприклад, під тиском.
6
Якщо вам необхідно почистити невелику кількість кедрових горішків будинку, ви можете скористатися більш простими способами. Наприклад, можна розчавити шкаралупу Давилка для часнику або плоскогубцями, розколоти невеликим молотком. У тому випадку, якщо у вас під рукою не виявилося нічого підходящого, можна просто розгризти кедровий горішок зубами. Втім, цей спосіб підійде лише власникам виключно міцних зубів.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=atGjrKh47J0
Зверніть увагу
Існує безліч смачних рецептів салатів з кедрових горішків. Приготування не займе багато часу, а користь від продукту значна.
Корисна порада
Кедрові горішки містять багато вітамінів, необхідних для організму людини. Вживайте більше корисного продукту.