Як зробити сауну.

У Фінляндії в кожній третій сім'ї є домашня сауна. Тобто сауна, яка розташовується прямо в квартирі. Чому б не запозичити цю ідею? В Росії останнім часом теж стало популярним робити сауни будинку. Адже маючи в квартирі справжню сауну, нехай навіть маленьку, завжди можна швидко попаритися, прогрітися після переохолодження, отримати заряд бадьорості та гарного настрою.
Інструкція
1
Для того, щоб облаштувати у себе вдома сауну, насамперед треба вибрати для неї місце. Краще всього, якщо воно буде прямо у ванній або безпосередньо перед ванною, щоб можна було після парної швидко змитися під душем. У тих квартирах, де є невеликий коридорчик перед туалетом і ванною, проблем з вибором місця для сауни не буде. Найкраще переобладнати під неї саме цей коридорчик. Спеціальний підлогу для сауни робити не треба. Підійде звичайна кахельна плитка. Розмір домашньої сауни повинен бути приблизно 1,8х2 м, адже в ній повинна розміститися хоча б одна лежанка.
2
Для облаштування сауни також знадобитися дерев'яна кабіна з тепло- і пароізоляцією. Її стіни повинні бути зроблені з дерев'яного каркаса, який оббитий вагонкою. Каркас заповнюється утеплювачем - мінеральною ватою або скловолокном, а також пресованої стружкой.Естественно, при установці сауни не обійтися без грубки. Навряд чи в квартирі доцільно ставити піч, опалюється дровами. Підійде електрична піч-кам'янка, вона прекрасно нагріває повітря. Камені мають бути спеціальними - це вулканічний перидотит, скандинавський діабаз або карельський габро-діабаз. Звичайний камінь від перегріву може тріснути. Камені в грубці будуть нагріватися електричним ТЕНом. Спіраль повинна бути захищена від вологи спеціальним покриттям.
3
Дуже важливо вибрати герметичні двері для забезпечення теплоізоляції. Щоб дерев'яна двері щільно прилягала до косяка, її краї роблять триступінчастими. Також знадобиться все внутрішнє оснащення кабіни: полки, підголівники, підставки під ноги, опори для спини. Сьогодні всі ці аксесуари продаються в спеціалізованих магазинах. Як і кабіни для домашніх саун. Втім їх можна виготовить на замовлення або спробувати зробити самостійно.
Зверніть увагу
Сауни можна облаштовувати тільки в тих квартирах, які знаходяться в цегляних будинках або монолітних будинках із залізобетонними перекриттями.