Як робити масаж хребта. Як робити лікувальний масаж.

Надмірні фізичні навантаження або, навпаки, малорухливий спосіб життя, неправильне харчування і безліч інших факторів можуть призвести до виникнення болів в спинний області. У свою чергу від цього залежатиме в якому стані знаходиться ваш хребет, а також духовне і фізичне здоров'я людини, її настрій. Існує медичний лікувальний масаж спини, який є ефективним при лікуванні хребта, а також снятіb напруги зі всієї м'язової системи організму.
Інструкція
1
Масажуючи хребет, уникайте прямого впливу на хребці. Проводьте всі прийоми відразу по двох сторонах хребетного столба.Начніте масаж з розтирання м'язів кінчиками пальців. Покладіть на нижній відділ хребта праву руку, на неї зверху покладіть ліву. Потім з тиском виробляєте руками рухи, спрямовані зверху вниз. Після цього кінчиками вказівного і середнього пальців натискайте зверху вниз, по обидва боки хребта, переміщаючи руки поступово, одну за одною. Таким чином просувайтеся від нижнього відділу хребта до шиї.
2
Далі проведіть прийом для розминання області вздовж хребта. Виконуйте його великими пальцями, в напрямку знизу вгору. Руху робіть кругові і глибокі. Дійшовши до верхньої точки, продовжите масаж, переміщаючись повільно зверху вниз.
3
Потім переходьте до масажу погладжувань передпліччям. Для цього покладіть ваші передпліччя на середину спини людині, якій робите масаж. Потім їх повільно раздвигайте, переміщаючи одне передпліччя у напрямку до шиї, а інша - до нижніх хребців. Повторіть прийом, розташувавши при цьому руки по діагоналі спини. Тепер одне з передпліч просувайте до плеча, а інше - до протилежної сідниці.
4
Заключним етапом проведення масажу хребта є масаж стоп і ніг. Масажуючи м'язову задню поверхню ніг, можна визначити за її чутливості, чи є у людини якісь проблеми з нижньої областю спини. Адже сідничний нерв і всі його від розгалуження знаходяться на задній поверхні ног.Еслі іноді виникають неприємні відчуття в нижній частині спини, то цей масаж зменшить відчуття скутості і біль у м'язах ніг, а також в області спини. Почніть його плавними і легкими рухами рук, спрямованими вгору і вниз.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=ardMsx33naA
Масаж - це певна система різних прийомів механічного впливу на тіло людини, а також на його органи і тканини. Він благотворно впливає на організм і його внутрішні процеси. Розрізняють декілька видів масажу: гігієнічний, лікувальний і спортивно-тренувальний. Лікувальний масаж показаний при хворобах серцево-судинної і нервової системи, при травмах і захворюваннях опорно-рухового апарату.
Інструкція
1
При застосуванні механічних прийомів з шкіри віддаляються омертвілі клітини, в результаті чого поліпшується шкірне дихання, посилюються видільні процеси потових і сальних залоз. Шкіра після застосування масажу стає еластичною і м'якою. Після лікувального масажу зв'язки і суглоби стають більш рухливими, поліпшується відтік крові. Всі прийоми масажу підвищують працездатність і витривалість м'язів. Поділяють п'ять основних видів масажу: погладжування, розминка, розтирання, биття і вібрація.
2
Погладжування проводиться долонею, однією або двома руками. Погладжування починають з голови, потім переходять на тіло і далі до стоп. Як правило, погладжування пацієнт частини тіла проводиться від периферії до середини. Це сприяє очищенню шкіри від ороговілого шару епідермісу, нормалізує роботу нервової системи, покращує кровотік. Всі види масажу починають і закінчують погладжуванням.
3
Розминка надає розігріває дію на м'язи пацієнт частини тіла. Існує два методи розминання м'язів. Перший - це розминка і відтягування масажованої м'язи долонею і великим пальцем, а другий - розминання тільки подушечками пальців. Другий спосіб застосовують при проведенні масажу спини, передпліччя і гомілки, тобто в тих випадках, коли важко відтягнути м'язи від кістки.
4
Розтирання буває поверхневе і глибоке. При глибокому розтиранні масаж проводять великими пальцями, підставою або ребром долоні. При поверхневому розтиранні - подушечками пальців. Рухи здійснюються в різних напрямках, найчастіше спиралевидно. Розтирання часто проводять при масажі суглобів.
5
Прийом поколачивания складається з легких ударів по пацієнт частини тіла тильною поверхнею пальців руки або ліктьовим краєм кисті. Лупцювання необхідно виконувати розслабленої долонею, можна всією кистю зі складеними у вигляді коробочки пальцями. Цей прийом благотворно впливає на нервову систему, викликає скорочення м'язів і приплив крові до масажованих органам і тканинам тіла. Лупцювання часто застосовують при масажі м'язів стегна, сідниць і литкових м'язів.
6
Метод вібрації полягає у швидких, наступних один за одним, слабких і рівномірних струси. Цей прийом вживається при масажі кишечника і живота, він поліпшує діяльність шлунково-кишкового тракту і стимулює інші функції організму.