Як накреслити п'ятикутну зірку.

Пентаграмма або п'ятикутна зірка - один з основних символів окультної науки. Вона має цікаву властивість - її можна намалювати, не відриваючи ручку від аркуша. Але якщо від руки намалювати зірку нескладно, то щоб намалювати її рівно, необхідно розташовувати креслярськими інструментами, такими як олівець, циркуль і транспортир. Втім, можна обійтися і без останнього.
Інструкція
1
Накреслити п'ятикутну зірку можна кількома способами. Опишемо основние.Построеніе за допомогою циркуля і лінійки (Малюнок 1) Цей спосіб запропонував живописець епохи Відродження Альбрехт Дюрер. Передбачається побудова п'ятикутної зірки всередині правильного п'ятикутника, вписаного в коло. Для цього спочатку накресліть за допомогою циркуля окружність. Промені зірки стосуватимуться окружності, виходячи з цього розраховуйте її радіус. Через центр побудованої фігури (О) проведіть пряму лінію (AB). Перпендикулярно їй восставьте відрізок, рівний діаметру кола (ОD). Розділіть радіус ОА навпіл в точці Е і накресліть відрізок ЕD. Відкладіть відрізок CЕ, рівний ЕD на діаметрі AB, поставивши крапку С. Накресліть відрізок СD. Довжина цього відрізка і є сторона п'ятикутника. Відкладіть від точки D довжину СD на окружності 5 разів. Вийшов п'ятикутник. Залишилося лише з'єднати кути п'ятикутника через один - у результаті ви побудуєте п'ятикутну зірку.
2
Побудова за допомогою транспортира, циркуля і лінійки (Малюнок 2) Цей спосіб набагато простіше описаного вище. В даному випадку зірка теж буде вписана в коло, але будувати правильний п'ятикутник не потрібно. Досить накреслити коло, накреслити діаметр, силу поставити до нього перпендикулярно радіус, поставити транспортир паралельно відрізку діаметру і відкласти на колі точку в 72о від точки, в якій радіус стосується окружності. Тепер поставте голку циркуля в цю точку, а грифель - в точку радіуса. Відкладіть цю довжину 5 раз на окружності. Тепер ви знаєте, де зірка стосується променями намальованою фігури. З'єднайте точки через одну. Пентаграма готова.
3
Якщо ви надаєте п'ятикутної зірці символічне значення, то при її побудові пам'ятайте, що созидающее властивість мають пентаграми, намальовані за годинниковою стрілкою, а руйнівний - проти годинникової.