Як визначити діагональ телевізора. Як расчитать діагональ телевізора для вітальні.

Визначення діагоналі телевізора може знадобитися з багатьох причин. Наприклад, вам потрібно розрахувати оптимальну відстань від телевізора до дивана чи крісла. Або вам потрібні точні цифри для інших цілей. Добре, якщо технічна документація на вашу побутову електроніку зберігається в одному місці, і ви без зусиль знайдете технічний паспорт вашого телевізора. Але якщо раптом потрібних документів в наявності не виявилося, доведеться вимірювати діагональ самостійно.
Інструкція
1
Телевізори, як правило, бувають прямокутної форми. Значить, вам потрібно розрахувати діагональ прямокутника, використовуючи параметри екрану вашого телевізора. Діагональ в будь-якому многограннике являє собою якийсь відрізок, який з'єднує дві його вершини, які не є суміжними.
2
Для того щоб точно визначити діагональ свого телевізора, виміряйте його сторони. Пам'ятайте, що екран починається ні від самого краю. По краю екрану є частина корпуса, розміри якої потрібно виміряти по внутрішній стороні. Вам потрібна діагональ саме екрану, а не всієї панелі телевізора. Тобто його видима частина.
3
Далі згадуйте теорему Піфагора, і за допомогою цієї теореми обчислюйте потрібну вам діагональ. Формула теореми Піфагора наступна: d =? (A2 + b2). d в цій формулі - діагональ, a і b - сторони прямокутника. Підставте розміри сторін телевізора і отримаєте розмір діагоналі.
4
Недоліком такого виміру діагоналі телевізора є те, що виміряти довжину сторін з точністю до міліметра вам навряд чи вдасться. Зробити це за допомогою лінійки буде складно. Візьміть якусь нитку або мотузку, натягніть її вздовж однієї зі сторін телевізора, а після цього виміряйте за допомогою лінійки. Те ж саме виконайте і з другою стороною. Такий спосіб вимірювання буде трохи точніше.
5
Але якщо ви вирішили скористатися мотузкою або ниткою, то можете спробувати виміряти й саму діагональ, не вдаючись до використання теореми Піфагора. Для цього туго натягніть кінці нитки між несуміжними вершинами екрану телевізора, а потім виміряйте вийшла довжину за допомогою лінійки.
6
Щоб орієнтуватися в міжнародних розмірах, переведіть отримані результати в дюйми. 1 дюйм дорівнює 2,4см. Так ви отримаєте розміри діагоналі вашого телевізора за міжнародними стандартами.
7
Є ще один варіант, який, мабуть, буде найлегшим. Наберіть в будь-якій пошуковій системі модель вашого телевізора і знайдіть всі необхідні технічні характеристики.