Як провести проводку в будинку.

Одним з важливих етапів ремонту в будинку або квартирі є монтаж електропроводки. Виконання таких робіт найкраще доручити професіоналам, але якщо у вас є навички роботи з електрикою, а ще краще досвід виконання таких робіт, скористайтеся практичними порадами по створенню електропроводки в будинку.
Інструкція
1
Для початку, слід визначитися з кількістю розеток і світлових приладів у всьому будинку, розрахувати споживану потужність і розділити всю систему електропостачання по групах. Наприклад, освітлення можна розділити на 2-3 групи, а розетки ще на 3-4 групи, в залежності від площі приміщення. Кожна група повинна бути згодом підключена до окремого автомату. Загальна споживана потужність визначить потужність вступного автомата. Розрахунок навантаження на автомати слід проводити з запасом не менше 10-15% потужності.
2
Після того, як ви склали розрахунки, потрібно визначити точні місця електричних розеток, освітлення, вимикачів і щитка з автоматичними вимикачами, і починати прокладку кабелю. Від щитка слід тягнути кабель кожної групи до розподільних коробок, від яких кабель буде розлучатися до розеток, вимикачів і точкам освітлення. Прокладка кабелю повинна здійснюватися в гнучких або жорстких ПВХ трубах щоб уникнути пошкоджень та захисту від загоряння.
3
Після того, як розводка кабелю буде закінчена, необхідно виконати роботи з комутації розподільних коробок, розеток, вимикачів, лампочок і електрощитка. Виконувати з'єднання кабелю слід за допомогою електричних клем або пайки з подальшою ізоляцією контактів. Заключним етапом буде перевірка всіх груп будь-яким доступним мультиметром, після чого слід підключити готову систему електропостачання до вступного автомату.