Як організувати аукціон.

Організація інтернет- аукціонів дозволяє залучати велику кількість зацікавлених людей, створюючи тим самим конкуренцію між ними і проводити торги в режимі онлайн. На продаж виставляється лот і визначається його первісна вартість, після чого зацікавлений коло осіб по черзі починає підвищувати ставку за лот, тим самим викуповуючи товар, який у результаті дістається тому, хто призначив найбільш високу ціну. Враховуючи те, що російськомовних інтернет-аукціонів практично немає, такий вид бізнесу може бути досить перспективним, вдалим і багатообіцяючим для будь-якого підприємця, тим більше він не тягне за собою великих розтрат і значних вкладень.
Вам знадобиться
  • - Сайт, який буде технічно відповідати вашим потребам, тобто движок буде написаний саме для електронного аукціону.
  • - Електронний гаманець в одній з платіжних систем інтернету, а так само додаткову угоду з компанією, яка надала вам такий гаманець.
  • - Дозвіл на торги, тобто, наприклад, наявність свідоцтва про державну реєстрацію підприємця, що займає подібного роду діяльністю.
  • - Договір з кур'єром або кур'єрською службою, які будуть забезпечувати доставку товару, якщо вона здійснюється в межах певного населеного пункту.
Інструкція
1
Визначте для себе, будете ви самі продавати товар або бути посередником між продавцем і покупцем. У першому випадку весь дохід буде йти вам, а ваш аукціон буде працювати за принципом інтернет-магазину, а в другому випадку, ви будете заробляти відсоток від кожної угоди або ту плату, яку будуть робити продавці, користуючись вашою майданчиком для виставлення свого лота.
2
Зверніться у фірму по створенню веб-сайтів і замовте розробку движка для онлайн-аукціону. Пам'ятайте, стандартний сайт для такого заходу не підійде, тут необхідно враховувати багато нюансів і зробити такий сайт зможуть тільки професійні програмісти.
3
Оберіть платіжну систему, ознайомившись з послугами кожної з них. Тут слід віддати перевагу найбільш затребуваною, а можливо і декільком відразу. Інтерактивний гаманець вам знадобиться для того, щоб покупці вносили гроші за викуплений лот.
4
Продумайте способи доставки товару. Це може бути кур'єр, відправка поштою, особиста передача і т.д.Сфотографіруйте свій лот або декілька. Бажано фото робити з усіх боків, щоб покупець міг у повному обсязі оцінити товар.
5
Викладіть лот на сайт, вказавши його початкову вартість.
6
Знайдіть коло зацікавлених осіб і запросіть їх на сайт аукціону. Для цього можна замовити просту розсилку з описом вашого сайту і товару, яка буде розсилатися за адресами юридичних або фізичних осіб, залучаючи народ на ваш сайт.
7
Пам'ятайте, що користуватися попитом на аукціоні будуть, як правило, затребувані речі за привабливою ціною або унікальні лоти, які складно дістати в звичайних магазинах.
Для відкриття власного аукціону, зовсім не обов'язково бути супер компанією або вміти робити якісь незвичайні речі. Це підвладно кожному. Зазвичай аукціони відкриваються великими торговельними компаніями або брокерами, які мають можливість запросити до себе на торгівлю досить-таки великих покупців.
Вам знадобиться
  • заявка на проведення торгів, заявка на участь у торгах, своєчасна передоплата.
Інструкція
1
Відповідно до закону Цивільного Кодексу РФ, для організації торгів приймаються певні нормативні акти, які не суперечать загальним правилам кодексу РФ. Таким чином, предметами торгу можуть бути різні види майна, робіт і послуг.
2
Форму торгів визначає власник продаваної речі чи володар майнового права (для окремих видів майна може бути надана тільки одна форма торгів - аукціон або конкурс). Організатором торгів може виступати будь власник речі, володар майна або спеціалізована організація.
3
Не менш терміну, ніж за тридцять днів, організатор торгів зобов'язаний зробити повідомлення про їх проведення з зазначенням необхідної інформації (місце, час, форма проведення торгів, правила проведення, предмет продажу, визначені дані, які обов'язково повинні бути в заявці на участь у торгах).
4
Для участі в торгах зацікавленої особи слід подати заявку організаторові на участь в аукціоні та інші документи (наприклад, повинна бути надана виписка з єдиного реєстру юридичних осіб). Також для участі в торгах учасником заздалегідь має бути внесений завдаток, який встановив організатор в певному розмірі, строк і порядок. Якщо з якоїсь причини торги не відбудуться, завдаток буде повернений його власнику.
5
Організатор відкритих торгів може відмовитися від їх проведення в будь-який для нього час (не пізніше 3 днів до початку торгів) у формі аукціону або не пізніше 30 днів до початку проведення їх у формі конкурсу. Організатор закритих торгів (аукціону або конкурсу), який відмовився від їх проведення, повинен відшкодувати запрошеним і учасникам торгів певної шкоди (в незалежності від терміну відмови). Ні в законі, ні в сповіщенні щодо закритих торгів інше не встановлено.
6
Особа, що направило заявку і потрібні документи для участі в торгах, може отримати відмову в таких випадках, як: - якщо він порушив строки подання заявки; - якщо заявка на участь у торгах подається від особи, який відповідно до закону не має право купувати те майно, яке виставляється на торги; - якщо особа для участі в торгах не надав всі необхідні документи (їх перелік може бути встановлений окремо законом або в повідомленні про проведення торгів).
Зверніть увагу
Організатор торгів та особа, яка виграв торги, підписують в той же день аукціону або конкурсу певний протокол, який діє між ними силою договору.
Корисна порада
Особа, якій відмовили в участі в торгах, має право оскаржити цю відмову в суді.