Як зробити фундамент.

При будівництві будинку не буває дрібних завдань. Кожен етап важливий. Але від закладки фундаменту найбільше залежить довговічність будинку і його експлуатаційні властивості. Неправильно зроблений фундамент після завершення будівництва будинку виправити буде не можна.
Інструкція
1
Будівництво фундаменту починається з розбиття плану майбутнього будинку на будівельному майданчику. По периметру будинку вбивають стовпчики з дерева або металевих труб на відстані не менше 1 метра від закладається котловану або траншеї. Прямокутність плану можна перевірити, вимірявши його по діагоналях.
2
Виїмка котловану. Перед тим, як його рити, потрібно на всій площі майбутнього будинку зняти родючий шар. Коли траншея або котлован буде виритий, обов'язково зробіть канавку, яка буде відводити дощову воду з нього. Якщо грунт під будинком просадчика, то потрібне додаткове ущільнення. В цьому випадку необхідно закладати монолітний фундамент щоб уникнути подальшої деформації конструкції будинку. Крім властивостей грунту необхідно врахувати і тяжкість стін будинку. Якщо це легкий каркасний будинок, то і фундамент піде стовпчастий, якщо ж це цегляний або залізобетонний будинок, то, як мінімум необхідний стрічковий фундамент. Котлован необхідно захищати від зволоження та промораживания.
3
Найкраще, якщо закладка фундаменту буде виконана одразу після виїмки котловану. Також пам'ятайте, що залишаючи вже готовий фундамент на зиму без додаткового навантаження (стін і даху) цілком може деформуватися, тому затягувати з будівництвом будинку не варто.
4
Якщо грунт непучністий (сухий), то фундамент можна зробити з будь-яких матеріалів. Сильно такі фундамент не заглиблюють. Найбільш економічні фундаменти на такому грунті роблять з крупнозернистого піску. Для цього в яму або траншею укладають пісок шарами в 10-15 см з наступною проливкой шару водою. Коли залишиться 20-30 см до відмітки землі на пісок укладають шар гравію, щебеню або битої цегли, зчеплений цементним розчином.
5
Складніше влаштувати фундамент в пучністих грунтах з глибоким промерзанням. Для цього необхідно використовувати морозостійкі марки цементу. Якщо ви закладаєте стрічковий фундамент, то спочатку необхідно встановити дерев'яну опалубку і залити її бетоном. Пам'ятайте, що фундамент не повинен дуже швидко висихати. Щоб він не покоробився, регулярно зволожуйте його протягом декількох тижнів і накривайте плівкою.
Конструкція гаража досить проста. Побудувати будинок для свого автомобіля можна своїми силами. Якщо гараж буде прибудовою до вашого будинку, то і фундамент і стіни повинні бути зроблені з того ж матеріалу, що і стіни і фундамент самого будинку. Якщо гараж буде окремо стоїть, то його можна зробити з будь-яких традиційних матеріалів.
Інструкція
1
Будівництво гаража починається з фундаменту. Найкраще під гараж закладати стрічковий фундамент. Розмір стандартного гаража - 4x6 м. Глибина залягання фундаменту повинна бути для піщаного грунту від 50 см, для глиняного від 70 см. В іншому фундамент для гаража нічим не відрізняється від фундаменту для будинку. По периметру майбутньої будівлі гаража і вздовж несучих стін (у гаража їх зазвичай не буває, тому стрічковий фундамент для гаража являє собою прямокутник без перемичок) встановлюють опалубку, яку заливають бетоном або бутобетон. Сохнути фундамент повинен не менше 2 тижнів. Щоб уникнути деформацій, його необхідно постійно зволожувати.
2
Щоб зробити підлогу гаража, потрібно всю площу всередині фундаменту засипати шаром піску товщиною в 10 см, зробивши ухил в кілька градусів до воріт, щоб вода з гаража вільно витікала. Зверху укладають руберойд, потім залізну арматуру, яку заливають бетоном (цемент повинен бути марки М300, не нижче) шаром 12 см. Коли бетонну підлогу просохне, його покривають спеціальним просоченням, яка не дасть йому розтріскуватися. Далі підлогу фарбують.
3
Стіни гаража приблизно можуть бути висотою від 1,5 до 2,5 метрів. Їх роблять із цегли, укладаючи їх товщиною в 1 цеглу, потім стіни необхідно обштукатурити з обох сторін. Оштукатурені стіни можна покрити фасадною фарбою або керамічною плиткою. Якщо гараж знаходиться поряд з вашим будинком, то його зовнішня обробка повинна гармоніювати з фасадом будинку.
4
Дах у гаража роблять двосхилим по кроквах, які спираються на стіни гаража. Якщо ви робите дах плоскою, то панелі перекриття також будуть спиратися на стіни. Утеплювати дах чи ні, залежить від утеплення самого гаража. Але покрити дах негорючим будівельним матеріалом потрібно обов'язково.
5
Ворота в гаражі можуть бути орними, ролетними, підйомно-поворотними або секційними. Краще, якщо вони будуть відкриватися не механічно, а автоматично. Адже набагато зручніше відкривати ворота не виходячи з автомобіля. Але при цьому обов'язково передбачте можливість ручного відкривання. Якщо перед гаражем немає вільного місця, то встановлювати потрібно не орні, а секційні або ролетні ворота.