Як дізнатися, чи є гепатит. Як дізнатись у мене гепатит.

Гепатит - це запалення печінки, що викликає руйнування її клітин. Гепатит можуть викликати алкоголь, наркотики або зараження вірусом. При цьому інфекція перетворюється на хронічну, оскільки вірус успішно протистоїть імунній системі. Однак, як і всі хвороби, гепатит може успішно лікуватися за умови своєчасного виявлення.
Інструкція
1
Якщо ви підозрюєте, що заражені гепатитом, або просто звикли уважно ставитися до свого здоров'я, простежте, чи немає у вас змін в самопочутті, які можуть говорити про це захворювання. В основному симптоми гепатиту є наслідком порушень діяльності печінки. Отже, перевірте, чи немає у вас надмірної слабкості і стомлюваності, втрати апетиту, нудоти, тяжкості або дискомфорту в правій частині живота, потемніння сечі, жовтяниці (зміни кольору шкіри, мови, білків очей). Всі ці ознаки тут перераховані в порядку їх прояви. При гострій формі гепатиту жовтяниця проявляється в останню чергу. Однак врахуйте, що хоча жовтяниця і вважається вірним ознакою гепатиту, її можуть викликати й інші причини.
2
Пам'ятайте про те, що при хронічній формі гепатиту всі перераховані симптоми можуть бути слабо виражені і навіть відсутні протягом тривалого періоду. При цьому хронічний гепатит не менше небезпечний, а в силу слабкої вираженості симптомів може бути виявлений вже тоді, коли наслідки його стають незворотними. Тому з особливою увагою ставитеся до навіть найслабшим проявам перерахованих ознак, особливо до тривалої слабкості і стомлюваності, астенічний синдром. Крім того, може змінитися цикл сну: з'являється сонливість вдень, яку змінює нічне безсоння. Може також бути присутнім відсутність апетиту, нудота, здуття живота.
3
Якщо ви виявили у себе перераховані ознаки, необхідно звернутися до лікаря. Він призначить вам аналізи, необхідні для точного встановлення діагнозу, до яких відносяться тест на антитіла і генетичний аналіз крові. Другий спосіб точніше, але і дорожче. Крім того, лікар може призначити і додаткове обстеження, наприклад, УЗД печінки або біопсію.