Як кріпити панелі пвх. Як кріпити пластикові панелі.

Пластикові панелі заслужено користуються великим попитом, дозволяючи зробити оздоблювальні роботи недорого, якісно і швидко. Основною перевагою панелей ПВХ є відсутність необхідності вирівнювати поверхню перед монтажем.
Інструкція
1
Панелі ПВХ можна кріпити до стін і стель, використовуючи як дерев'яну або металеву обрешітку, так і монтажний клей, якщо поверхня досить рівна. Якщо панелі кріпляться до каркаса, то простір між панелями і стіною (або стелею) можна заповнити утеплювачем або звукоїзолірующим матеріалом.
2
Щоб почати монтаж панелей, зробіть каркас з дерев'яних брусків або монтажного профілю. Якщо панелі будуть кріпитися вертикально, обрешетка повинна бути виконана в горизонтальному напрямку. Чим менше буде відстань між брусками каркаса, тим жорсткіше буде в підсумку поверхню.
3
Якщо ви робите дерев'яний каркас, то кріпити до нього панелі можна за допомогою монтажних скоб або дрібних цвяхів. Якщо каркас виконаний зі спеціального монтажного профілю, то для кріплення панелей використовуйте монтажні скоби.
4
Почніть монтаж панелей ПВХ з одного з кутів приміщення, закріпивши в ньому внутрішній куточок або фінішний елемент. Після цього можна починати встановлювати панелі, вставляючи їх в пази і не забуваючи закріплювати панель на кожному бруску або монтажному профілі обрешітки.
5
Якщо поверхня стін або стелі дозволяє обходитися без каркаса, кріплення панелей може здійснюватися за допомогою монтажного клею «Рідкі цвяхи». Для цього виріжте панель потрібної довжини, потім нанесіть на її тильну сторону рівномірно невелика кількість клею, і прикладіть панель до стіни або стелі.
6
Панелі вставляються одна за одною до кута стіни, віконного або дверного отвору, де їх слід окантувати внутрішнім або зовнішнім куточком. Після завершення монтажу панелей, потрібно встановити плінтус та інші декоративні елементи, що приховують краю панелей.
Останній час декоративні стінні панелі стали одним з найбільш популярних матеріалів для внутрішньої обробки стін. Це і зрозуміло. Невисока вартість стінових панелей і простота догляду за цим матеріалом роблять панелі дуже привабливими для споживачів. Облицювання стін панелями є, мабуть, найбільш простим і «чистим» способом обробки приміщення. До того ж, впоратися з такою обробкою може навіть непрофесіонал.
Вам знадобиться
  • - будівельний рівень;
  • - саморізи;
  • - дриль;
  • - рубанок;
  • - рулетка;
  • - пила;
  • - Дужковий пістолет зі скобами;
  • - молоток;
  • - дерев'яні рейки.
Інструкція
1
Розрахуйте кількість матеріалу і комплектующіхІзмерьте довжину стіни за допомогою рулетки і розділити отриману цифру на ширину панелей. При замірах необхідно враховувати також розміри дверних і віконних прорізів. Їх величину необхідно відняти з отриманої раніше довжини стіни. Окремо зробіть розрахунок величини поверхонь під вікнами, а також над дверима і вікнами. Довжину панелей слід вибирати виходячи з висоти стель в приміщенні. Кількість комплектуючих необхідно розраховувати виходячи з особливостей обробки дверних і віконних прорізів, а також кількості зовнішніх і внутрішніх кутів в приміщенні.
2
Підготуйте панелі та інструменти. Слід пам'ятати про те, що при розпакуванні пачки зі стіновими панелями не рекомендується витягувати панелі з торця пачки, т.к. це може привести до появи подряпин на їх лицьовій частині. Підготуйте необхідну кількість рейок для обрешітки. Для монтажу пластикових панелей рекомендується використовувати оцинковані металеві деталі.
3
Змонтуйте обрешеткуРазметьте стіни і прикріпіть до них дерев'яні рейки за допомогою дюбелів і саморізів. Все рейки необхідно виставляти по рівню. Відстань між рейками має становити 50-60 см. Слід врахувати, що рейки обрешітки повинні розташовуватися строго перпендикулярно панелям. При горизонтальному монтажі панелей рейки слід кріпити на стіну вертикально, при вертикальному монтажі - горизонтально.
4
Змонтуйте станів панелі Монтаж стінових панелей слід починати з лівого кута і рухатися до правого кута або віконному або дверному отвору. Встановіть в кутку за допомогою металевих скоб спеціальний куточок (фінішний елемент). Вставте першу панель в паз куточка. Для цього передбачена крепежная полку панелі . Перевірте вертикальність кріплення за допомогою будівельного рівня. Закріпіть кріпильну полку другої панелі на обрешітці. Вставте шип наступної панелі в паз вже встановленої. При монтажі панелей слід стежити за тим, щоб вони максимально щільно прилягали один до одного. Остання стінна панель вставляється в паз фінішного елемента.
5
Прикріпіть підлоговий і стельові плінтуса. Прикріпити плінтуси можна з використанням тих же металевих скоб або цвяхів. Монтаж стінових панелей завершений.
Зверніть увагу
Якщо ви придбали пластикові панелі в холодну пору року, то перед тим як розпаковувати і встановлювати їх, дайте їм «відлежатися» в теплому приміщенні. Слід враховувати, що якщо панелі зберігалися при температурі нижче 0 градусів, час їх акліматизації повинно бути не менше 48 годин, якщо при температурі від 0 до +10 градусів - не менше 12 годин.
Корисна порада
Монтаж декоративних панелей не вимагає попередньої підготовки стін - відпадає необхідність у видаленні старої фарби, вирівнюванні і шпаклевке.Еслі ви встановлюєте стінові панелі в приміщенні з підвищеною вологістю, необхідно обробити рейки обрешітки спеціальним водовідштовхувальним складом. Інший варіант - використовувати замість дерев'яних рейок металеві профілі.