Як реанімувати автомобільний акумулятор.

Причин "загибелі" акумулятора досить багато, це може бути і засульфатірованность пластин, перебування на сильному морозі і багато іншого. Щоб "реанімувати" акумулятор, потрібно провести ряд дій, які допоможуть відновити його працездатність.
Вам знадобиться
  • - електроліт;
  • - присадка;
  • - дистильована вода;
  • - зарядний пристрій.
Інструкція
1
Залийте свіжий електроліт. Його щільність повинна бути 1,28 г/куб.см. Додайте присадку. Необхідна кількість подивіться в інструкції до акумулятора.
2
Залиште акумулятор на 48 годин, це необхідно, щоб електроліт видавив зайве повітря, а присадка добре розчинилася. Якщо після цього не вистачає обсягу рідини, то долийте електроліт до рекомендованого рівня. Зазвичай на акумулятора х стоїть позначка, до якої повинен бути налитий електроліт.
3
Підключіть зарядний пристрій та увімкніть цикл "зарядка-розрядка". Це потрібно для відновлення ємності акумулятора , заряджати відразу не можна. Після своєрідної "реанімації", включіть прилад у режим "зарядка". Увімкніть струм близько 0,1 А, не забувайте стежити за напругою на клемах. Будьте уважні, не можна допускати нагрівання або кипіння електроліту, якщо таке станеться, зменшіть струм. Заряджайте доти, поки струм на клемах не досягне 2,3 - 2,4 В на кожну з секцій.
4
Зменшіть вдвічі ток зарядки і залиште акумулятор ще на 2 години. В цей час щільність електроліту і ток повинні залишатися незмінними. Якщо після прокачування акумулятора рідини трохи не вистачає, долийте електроліт або звичайну дистильовану воду.
5
Розрядіть акумулятор за допомогою звичайної лампочки. Повторіть весь цикл роботи з акумулятором спочатку. Його необхідно гарненько прокачати. Якщо розрядка відбувається дуже швидко, спробуйте додати ще трохи присадки. Даний спосіб відновлення ємності і працездатності допоможе продовжити життя акумулятора на довгі роки.
6
Якщо під час зарядки електроліт безнадійно закипає, можете сміливо викинути акумулятор, йому вже нічого не допоможе. Це ж можна зробити і з перемороженних приладом, коли навіть візуально можна помітити "розпухлі" боки.