Як вибрати душову кабіну.

Отже, в прагненні оновити обладнання ванної кімнати ви твердо вирішили, що громіздка чавунна ванна в вашу невелику квартиру просто не увійде, сидяча ванна-куточок незручна, а значить, ваш вибір - душова кабіна. Ось тут-то і починається найцікавіше, адже вибрати душову кабіну - це непроста, хоча і дуже захоплююча, навіть творче завдання.

В будь-якому великому магазині ви знайдете безліч модифікацій цього популярного пристрою. Часом душовими кабінами заповнені цілі поверхи, а розкид цін вражає не менше, ніж різноманітність матеріалів і витонченість конструкції. Давайте розберемося, чим відрізняються душові кабіни, і як зупинити свій вибір саме на тій, яка не один рік зможе радувати і тіло, і душу.

Найпростіший і, відповідно, дешевий варіант - душовий куточок. Піддон, шторки, і, власне, душ - ось і все, що ви отримаєте за суму від 300 доларів. Однак і тут ви виявите різноманітність форм піддону (а відповідно і всієї кабіни), а також різні поєднання сучасних матеріалів: акрилу, скла, сталі, композитів. Зокрема, шторки зі скла вважаються більш надійними, красивими і довговічними, ніж акрилові, і догляд за ними простіше. Крім того, шторки можуть розчинятися або розсуватися. Розсувні менш надійні і не так зручні, (прохід в кабіну звужується), але зате не зажадають додаткового простору у ванній, де його зазвичай і так не вистачає.

Якщо ж для вас душова кабіна - це набагато більше, ніж просто душ, то ваш вибір - багатофункціональні моделі. Так називають будь кабіни, оснащені хоча б однією функцією крім звичайного душа. Така душова кабіна може стати для вас гидромассажним кабінетом, лазнею, розважити радіоприймачем або навіть вбудованим телефоном. Розберемося докладніше у всіх цих можливостях.

Багатофункціональна душова кабіна оснащена, як правило, душем, верхньої душовою лійкою, і набором масажних форсунок. Але якщо сама по собі функція гідромасажу є в будь багатофункціональної кабіні, то набір його режимів може дуже істотно відрізнятися. Щоб визначити, наскільки багата масажна функціональність кабіни, розгляньте змонтовані в ній форсунки, вивчіть інструкцію або поцікавтеся у продавця. Крім того, форсунки можуть працювати в особливому режимі «біжучої хвилі», що забезпечує, власне, масажний ефект: ряди форсунок функціонують не постійно, а переривчасто, формуючи хвилю водяних струменів, що переміщається уздовж тіла людини. Постійне змагання виробників в прагненні здивувати покупця призводить до появи зовсім вже екзотичних режимів. Приміром, режим «водоспад» обрушує на вас потік води в 170 літрів на хвилину. Чи потрібні вам такі режими, і чи готові ви за них платити - це питання вам доведеться вирішити при виборі душової кабіни.

Що ж стосується банних функцій, то тут важливо не приймати запевнення продавців-консультантів за чисту монету, зберігаючи здоровий глузд. Приміром, твердження, що дана душова кабіна може працювати як «фінська сауна» в принципі не можуть бути правдивими, адже при температурах 80 градусів і вище, характерних для сауни, пластикові та скляні елементи кабіни стануть просто небезпечні для шкіри людини. Насправді кабіна може створити ефект турецької лазні, наповнившись пором з температурою 40-45 градусів. Це цілком безпечно, і досить для гарного прогріву.

Звичайно, охопити все розмаїття душових кабін неможливо, тому, перш ніж вибрати душову кабіну, вдумливо і не поспішаючи вивчіть всі її характеристики.