Як зробити дерев'яні санчата.

Яка дитина не любить взимку прокотитися з крижаної гірки? На полицях магазинів ви зможете побачити багато моделей дитячих санок. Майже всі вони зроблені або з пластику, або із заліза. Пластик при сильному морозі легко тріскається, а залізні санки дуже травмонебезпечні. Та й такі санки практично не піддаються ремонту. Тому краще всього змайструвати своїми руками санки з дерева.
Вам знадобиться
 • Креслярські приналежності, соснові дошки, саморізи, інструменти для роботи з деревом, кілька типів шкурки,, вижігательний апарат.
Інструкція
1
Визначтеся з майбутнім зовнішнім виглядом ваших санок. Для цього порадьтеся з вашим чадом. Запитайте в нього, які саме санки він хоче. Разом виготовте ескіз, щоб наочно уявити майбутній виріб. Також необхідно дізнатися розміри і вагу дитини, для якого будуть призначені санки . Розраховувати розміри санок необхідно з деяким запасом, так як дитина стрімко зростає.
2
Розробіть детальний креслення санок. На ньому мають бути вказані всі точні розміри кожної деталі. Необхідно ретельно провести всі розрахунки, щоб при виготовленні самих санок не було ніяких помилок. Особливу увагу приділіть полозам. Ширина полозів повинна бути достатньою для того, щоб санки вільно ковзали по сніговій поверхні. Вузькі полози будуть ковзати тільки по льоду, на товстому шарі снігу вони будуть провалюватися.
3
Тепер визначитеся з типом дерева, з якого ви будете майструвати ваші санки . Краще всього використовувати соснові дошки, які потрібно правильно обробити. З дощок необхідно зробити всі деталі згідно з розробленим вами кресленням. Проведіть першу примірку і перевірте точність з'єднання всіх деталей. Якщо десь ви знайдете погрехі, то їх необхідно виправити. Кожну деталь потрібно ретельно обробити, щоб вона була гладкою. Для цього використовуйте кілька видів шкурки. Краю всіх деталей потрібно акуратно закруглити, щоб ніде не залишилося гострих кутів.
4
Тепер зберіть ваші санки . Для з'єднання деталей один з одним використовуйте саморізи. Також можна використовувати спеціальний клей. Всі саморізи потрібно гарненько затягнути, але так, щоб випадково не тріснули дерев'яні частини. Ретельно перевірте всі з'єднання. Якщо ви використовували клей, то відкладіть санки для повної просушки.
5
Залишається лише трохи прикрасити вашу саморобку. Не варто фарбувати санки , так як при інтенсивному використанні будь-яка фарба швидко потріскається і зітреться. Можна пофарбувати тільки ті частини, з якими не буде механічного контакту. Прикрасьте ваші санки за допомогою вижігательного апарату. Нанесіть ініціали вашої дитини.
Скоро випаде перший сніг: земля покриється ніжним білим «покривалом», за яким можна кататися, наприклад, на санях. Для багатьох дітлахів зима - улюблена пора року, з яким пов'язано безліч позитивних емоцій і приємних відчуттів. Чому б не зробити своїй дитині красиві дерев'яні сани?
Вам знадобиться
 • - деревообробний верстат;
 • - лобзик;
 • - дерево;
 • - шліф-машинка;
 • - папір;
 • - лінійка;
 • - олівець;
 • - дриль зі свердлом;
 • - круглі поперечки;
 • - дерев'яні шипи;
 • - клей;
 • - алюмінієва смужка;
 • - шурупи.
Інструкція
1
На папері побудуйте викрійку полозів (масштаб 1: 1). Перенесіть її розміри на дерево і виріжте лобзиком (пам'ятаєте: цю операцію треба виконати двічі, адже в санях два полози). Зачистіть ребра вирізаних деталей за допомогою шліфувальної машинки. Якщо ви робите великі сани, то в передній і задній частині полозів прикріпіть додаткові планки за допомогою круглих шипів, на які нанесено клей: це додасть конструкції більшу надійність. Дочекайтеся, поки клей підсохне, обріжте кінці шипів, а потім гарненько їх прошліфуйте разом з полозами.
2
Просвердлите в серединці круглих поперечок глухі отвори: це необхідно зробити для подальшого закріплення полозів між собою. Потім намітьте місця, де потрібно просвердлити полози: в цих місцях за допомогою дерев'яних шипів будуть кріпитися полози і поперечки.
3
Підготуйте дошки для сидіння: виріжте їх за розміром і зробіть пази для того, щоб зістикувати ці дошки з полозами. Просвердлите на дошках отвори в тих місцях, де вони будуть кріпитися до полозів. Під час кріплення дощок сидіння відстань між ними повинна становити не менше п'яти міліметрів: закріпіть їх за допомогою шпильок.
4
До нижньої частини полозів (тієї, що буде стикатися зі снігом) прикріпіть алюмінієву смужку, використовуючи для цього шурупи. Ось і все: сани готові!
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=A1txDtidxM0
Зверніть увагу
Перевіряйте якість кріплення окремих елементів конструкції! Якщо деталі будуть ненадійно скріплені між собою, зроблені вами сани під час їзди просто розваляться.
Корисна порада
Для маленьких діток можна виготовити з ДСП зручне сидіння, яке потім прикріпити зверху на виготовлені дерев'яні сани. Не зайвим буде подбати і про ремені безпеки.