Як зробити приховану проводку.

Монтаж внутрішньої прихованої проводки в будинках виконується як при новому будівництві, так і при ремонтних роботах в приміщенні. Приховану проводку можна проводити практично у всіх будівлях і приміщеннях. Вибір методу прокладки прихованої проводки залежить від виду оздоблювальних покриттів стін, стель.
Вам знадобиться
 • - кабель з мідними жилами;
 • - розподільні (монтажні) коробки;
 • - ізолента;
 • - кубик мела;
 • - вимикач;
 • - розетка;
 • - світильник;
 • - припой і паяльник;
 • - штроборіз;
 • - перфоратор з коронкою і зубилом;
 • - алебастр.
Інструкція
1
Розробіть електричну схему і план розміщення кабелю та всіх необхідних елементів (світильників, розеток, вимикачів, розподільних коробок і т.п.) в приміщенні.
2
Перенесіть за допомогою кубика мела розроблену електричну схему на стіни, стеля, а при необхідності на підлогу. Розмітка повинна чітко показувати місце проходження кабелю і місце розташування вимикачів, розеток, світильників, розподільних коробок. Всі елементи схеми з'єднуються прямими лініями, повороти виконуються тільки під прямим кутом. Починати розмітку краще від розподільної коробки. Кабельні лінії розташовуйте на 10-15 см від трубопроводів і стелі. Вимикач розмістіть на висоті 1,5 м праворуч або ліворуч від дверного отвору, так щоб не перекривати його дверним полотном. Розетку розмістіть на відстані 20-30 см від підлоги.
3
У місцях встановлення розеток, вимикачів, розподільних коробок, використовуючи електричну дриль з коронкою потрібного розміру, зробіть поглиблення. Поглиблення повинні бути таких розмірів, щоб встановлений в поглиблення монтажна пластикова або металева коробка була врівень зі стіною.
4
Використовуючи штроборіз або перфоратор з зубилом, зробіть штроби (поглиблення) завглибшки 2-3 см. Штроби повинні проходити за прямими лініями розмітки електричної схеми.
5
В поглибленнях призначених для розеток, вимикачів та розподільчих коробок встановіть монтажні пластикові або металеві коробки, фіксуючи їх алебастровою розчином.
6
Відріжте кабель необхідної довжини і укладіть кабель в штроби. Кінці кабелю заведіть в монтажні й розподільні коробки так, щоб кабель з коробки стирчав на 10-15 см. Для кріплення кабелю в штробах використовуйте металеві скріпки і пластикові хомути або фіксуйте кабель алебастром. Для прокладки кабелю по стелі використовуйте шви між плитами або порожнечі в плитах перекриття.
7
У розподільних коробках скрутіть кабельні жили. Перевірте, чи правильно з'єднали кабелю, для цього можна «продзвонити» електричний ланцюг. Місця скручених жив для надійності спаяти і ізолюйте ізоляційною стрічкою.
8
Підключіть кабельні жили до розеток, вимикачів і встановіть їх в монтажні коробки. Розподільну коробку закрийте кришкою. У місцях установки світильників приєднаєте патрон з лампочкою. Увімкніть електричну мережу і перевірте працездатність всіх елементів ланцюга.
9
Штроби закладіть штукатурним розчином і вирівняйте поверхню.
Корисна порада
Монтаж електропроводки - технічно складний процес. Слід реально оцінити свої знання і можливості. Від якості виконання роботи залежить безпека експлуатації електричної мережі. До початку робіт електричну мережу в приміщенні, де будуть проводитися роботи потрібно знеструмити. Кабель повинен налічувати три жили: фаза, нуль, заземлення. Такі сучасні вимоги безпеки. Краще використовувати кабель з мідними жилами, оскільки мідні жили пластічнєє і відмінно витримують пускові нагрузкі.Сеченіе дроти вибирайте під необхідну силу струму і споживану мощность.Для будинку або квартири перетин кабелю можна вибрати за принципом: кабель з мідними жилами перетином 3х2,5 мм2 використовувати в розеточной мережі, перетин кабелю 3х1,5 мм2 для освітлювальної мережі.
Правильна бухгалтерська проводка - це запорука правильного звіту. Що може бути важливіше для бухгалтера? Вся важка робота бухгалтерії тримається на правильності проводок. Така вже це професія. І часом навіть у бувалих бухгалтерів виникає питання, як же правильно провести ту чи іншу операцію.
Вам знадобиться
 • вміння працювати в програмі бухгалтерської, знання ПБО
Інструкція
1
Спочатку розглянемо, що ж таке проводка. А проводка - це запис на рахунках бухгалтерського обліку всіх можливих фінансових і господарських операцій. Для складання проводок використовується План рахунків бухгалтерського обліку. І все проводки повинні складатися на підставі первинних документів. Є документ - є проводка. Немає документа - вимагаємо його появи.
2
План рахунків. До якого рахунку відноситься операція по даному документу. Наприклад, перед вами рахунок-фактура і накладна на купівлю товару для реалізації. Товар вам відвантажив контрагент. Значить, задіяний 60 рахунок. І сам товар - відноситься до 41 счету.Получается проводка: Дебет рахунку 41 Кредит рахунку 60.
3
Щоб виділити ПДВ робиться проводка: Дебет рахунку 19 Кредит рахунку 60.
4
Рознесіть рахунок-фактуру. І перевірте потім в оборотно-сальдової відомості. Чому вибираємо саме ці рахунки? Тому що ці рахунки встановлені правилами ПБО та закріплені в Плані рахунків.
5
Робимо висновок, щоб скласти проводку, необхідно: 1.Изучить ПБО для тієї чи іншої операції; 2.Ізучіть план рахунків; 3.Получіть первинний документ, що підтверджує вчинення фінансової або господарської діяльності; 4.Обрати необхідні рахунки і зафіксувати операцію правильної проводкою; 5.Проверіть правильність проводки в оборотно-сальдової відомості. Не повинно бути ніякої червоності (якщо ви працюєте в комп'ютерній програмі);
Корисна порада
Завжди перевіряйте правильність проводок, купіть книгу з типовими проводками, вона буде вам в помощь.Подробно порядок складання бухгалтерських проводок розглянуто у книзі «Документообіг в бухгалтерському та податковому обліку»