Як зробити лаги.

Лаги використовують як підставу для статевих дощок, щоб зробити довговічні підлоги в приватному будинку або на дачі. Від того, наскільки хорошими ви зробите лаги, залежатиме термін служби підлог.
Інструкція
1
Щоб зробити хороші лаги, насамперед, виберіть сухий і рівний брус. Лаги можуть бути різних розмірів, але зазвичай для основи підлоги використовують брус 150x100мм. Брус слід нарізати потрібної довжини, з розрахунку, що укладатися лаги повинні поперек довжини кімнати з кроком в 600 - 800мм.
2
Після того, як ви підготуєте бруски потрібної довжини, їх потрібно обробити будь-яким доступним засобом, що запобігає псуванню від комах і вологи. Можна використовувати для цієї мети бітумну мастику - вона добре захищає деревину від зовнішніх впливів.
3
Обробивши лаги, можна залишити їх сохнути, і зайнятися підставою для укладання лаг. Найкраще викопати в землі невеликі ями з кроком в 800 - 1000 мм, які потім залити бетоном, виставивши краю на однаковий рівень. Якщо від рівня землі, до рівня майбутньої підлоги велику відстань, можна викласти підстави для лаг при допомозі цегли і цементного розчину. Лаги не повинні бути обов'язково закріплені до основи, оскільки їх вага, і подальша зчіпка з дошками підлоги забезпечить достатню міцність і непорушність.
4
Коли підстави для лаг у вигляді невеликих колон будуть готові, можна класти на них лаги. В кінцевому результаті у вас повинно вийти рівне дерев'яне підставу, до якого потім не складе труднощів прибити статеві дошки.