Як розвинути акторські здібності.

Акторські здібності безпосередньо пов'язані з переважаючим типом темпераменту в людини. Особливо часто хорошими акторами стають холерики. Саме цим людям найлегше дається швидка зміна емоційних станів. А що робити, якщо ви не холерик, але попрактикуватися в акторській справі теж хочеться? Вихід один - працювати над собою.
Вам знадобиться
  • - посібники з акторської майстерності;
  • - відвідування репетитора або акторської школи;
  • - щоденна практика;
Інструкція
1
Запишіться на курси акторської майстерності. Уважно вибирайте педагога. Відвідайте кілька пробних занять, поспостерігайте за групою, за викладачем. Можливо, ви відчуєте себе скуто, невпевнено, але не варто через це відмовлятися від ідеї займатися. Акторські курси потрібні як раз для того, щоб справлятися зі своєю сором'язливістю.
2
Більше проводите часу наодинці з дзеркалом. Не дивуйтеся, саме «спілкування» зі своїм відображенням допоможе вам зрозуміти, як вам розвинути своє акторське обдарування. Особливо цей метод хороший, якщо вам належить важлива зустріч (співбесіда, ділова розмова, побачення). Ви зможете «відрепетирувати» перед дзеркалом особливо важливі репліки для зустрічі.
3
Стати учасником якого-небудь рекламного проекту. Спробуйте себе в якості промоутера. Промоутер - людина, якій за посадою необхідно спілкуватися з людьми, скандувати речівки або розгулювати в ростовой ляльці. Чим не практичні заняття на розкріпачення для початківця актора?
4
Знімайте себе на відеокамеру. Самостійно створюйте акторські етюди. Наприклад, можна прочитати вірш чи прозовий уривок. Отсматрівать це відео, відзначайте, що з побаченого вам здається більш вдалим.
5
Запишіться у волонтери на різні дитячі заходи. Наприклад, можете стати артистом на дитячих святах. Можна їздити по садках, школам, дитячим будинкам або інтернатам і розважати дітей. Вивчіть кілька пісень під гітару, складіть танець, декламуйте вірші, показуйте фокуси. Вам як починаючому артистові потрібно якомога більше практикуватися. Є тільки один спосіб перестати боятися публіки - виступати перед нею щодня.
6
Ставте уривок зі свого улюбленого фільму і пробуйте повторювати за акторами їхні репліки разом з діями. Копіюйте інтонацію і руху, аж до дрібниць. Переймаючи досвід інших акторів, ви швидше зможете розвинути власний унікальний стиль гри.
Зверніть увагу
Поширена помилка, що актором може стати тільки та людина, яка займається акторською майстерністю з раннього віку. Це не так. Почати можна в будь-якому віці, точно так само, як і домогтися в цій справі успіху. Навпаки, акторська професія вимагає життєвого досвіду. Так що відкиньте всі забобони. Дерзайте!
Корисна порада
Відвідуйте якомога частіше театр. Слідкуйте за тим, як актори грають. Можливо, вам варто звернутися до кого-небудь з них за порадою і дізнатися, з чого вони починали свій шлях в акторській майстерності.
Вчитися у музичній школі ви зі своїм другом почали в один рік. Але йому заняття давалися легко, майже граючись, перед іспитом він був спокійний. Ви ж день безперервно заучували гами та етюди, проте все одно тремтіли за дверима класу, чекаючи своєї черги, і продовжували допускати помилки, викликаючи смуток педагогів. «Який здібна дитина!» - Дивувалися дорослі успіхам вашого друга. Ви не могли наздогнати його. У чому ж справа? Просто ваші здібності були не рівні.
Інструкція
1
Здібності - це індивідуально-психологічні особливості особистості, що є умовою успішного виконання будь-якого виду діяльності. Обгрунтуванням наявності здібностей служать швидкість оволодіння діяльністю, якість досягнень і стійке бажання займатися далі. Вища ступінь розвитку здібностей називається талантом.Псіхологі виділяють наступні види здібностей: 1) навчальні (забезпечують засвоєння знань, умінь і навичок) і творчі (що дозволяють створити новий, оригінальний продукт діяльності); 2) загальні (універсальні для всіх видів діяльності) та спеціальні ( необхідні для успішного виконання конкретного виду) .Спеціальна здібності в свою чергу діляться на приватні, кожна з яких базується на своїх розумових операціях. Математичні здібності , наприклад, спираються на математичну пам'ять, логічне мислення, швидку переключення. Конструктивно-технічні здібності вимагають розвиненого технічного, просторового мислення. Музичні здібності розвиваються при наявності музичного слуху, пам'яті, почуття ритму. В основі літературних здібностей лежить спостережливість, емоційність, образна пам'ять, виразність мови. Художньо-зображальні здібності проявляються в почутті пропорцій, співвідношень, баченні світла і кольору і т.д.
2
Природними передумовами розвитку здібностей є задатки. Вони формуються на певних вікових відрізках, і треба знати це час, щоб не упустити сприятливий момент. Задатки - це вроджені анатомо-фізіологічні особливості мозку, нервової системи, аналізаторів, які розташовують до розвитку певних здібностей. Вікові відрізки, в які є сенс розвивати ті чи інші здібності , називаються сензитивними періодами. Наприклад, починати совепшенствовать музичні здібності потрібно з 2 до 6 років, адже саме тоді формується почуття ритму і звуковисотний слух.Заніматься розвитком здібностей треба, починаючи з раннього дитинства, займаючи дитини доступною для його віку діяльністю, щоб процес йшов рівномірно і природно. Так, у дитячому садку малюки вже навчаються ліпити, малювати, співати, дізнаватися мелодії, конструіровать.В молодшому шкільному віці з'являється більше можливостей для всебічного розвитку особистості: можна вибирати гуртки, секції, творчі та навчальні центри. При цьому треба пам'ятати, що розвивати здібності в якійсь одній області мало. Слід вести розвиток в декількох напрямках, щоб воно не було однобоким.
3
На заняттях по кожному виду діяльності передбачаються певні способи роботи з розвитку необхідних умінь. Методики навчання музики, малювання, технології, різних видів спорту мають свій арсенал пріемов.Для розвитку музичного слуху, наприклад, використовуються такі вправи: проспівати звук, зіграний на інструменті; визначити інтервал на слух; простукати ритмічний малюнок; програти один з голосів поліфонічного проізведенія.Логіческое мислення вправляють шляхом операцій з поняттями (узагальнення, аналіз, зіставлення і т.д.). Завдання: знайди зайве слово в групі (мураха, муха, бабка, бджола, комар, галка); на співвідношення частини і цілого (кухня, шафа, посуд, кришка); узагальнення, підбір загального поняття для низки приватних (дощ, сніг, град = опади) .Для розвитку рухових навичок, спритності, гнучкості, координації рухів використовуються рухливі ігри, окремі гімнастичні вправи (перекиди, стійки і т.п.).
Корисна порада
Неможливо грамотно розкрити здібності дитини без участі фахівців додаткової освіти, оскільки така робота нерідко вимагає спеціальних знань. Дорослі люди теж можуть розвивати свої здібності. Це буде не так легко, як в ранньому віці, але окремі задатки (за винятком рухових і мовних) і надалі мають сприятливі періоди.