Як вибрати рибок для акваріума.

При виборі акваріумних рибок в першу чергу необхідно з'ясувати, наскільки поєднуються різні види. Чи знали ви, наприклад, що гуппі і барбус несусіди? Агресивний і рухливий барбус просто-напросто зажене повільних гуппі в кут і обдере їх прекрасні хвости!
Інструкція
1
Перед походом в зоомагазин необхідно визначитися з об'ємом акваріума. У маленький акваріум підійдуть рибки невеликого розміру, наприклад, стайня: неони, гуппі, барбуси. А ось золоту рибку або крупному представнику сімейства ціхлідових буде важко жити в «банці» 20 л. Найкраще дотримуватися наступної формули: на одну рибку розміром менше 3 см необхідний 1 л води, від 3 до 5 см - близько 3 л, а на рибку близько 12 см - не менше 10 л.
2
Перед покупкою рибок обладнайте акваріум укриттями і рослинами. Макрогнатуси, аптеронотуси, багато видів сомиків люблять відокремлені місця. А цихліди, скалярии, молінезіі, гуппі, неони, даніо і золоті рибки, навпаки, обожнюють великий простір для руху.
3
Аераційне і очисне обладнання необхідно вибрати заздалегідь. Чим воно краще і якісніше, тим більше рибок можна завести. Приміром, не 5, а 7, але не більше.
4
Акваріумних рибок можна поділити за типом комфортною для них температури. Гуппі, неони, молінезіі, гурамі, барбуси і т.д. воліють теплу воду - 27-30 градусів. А для холодолюбивих риб - карасів, золотих рибок , налимов, даніо і тетр підійде температура 23-25 градусів.
5
Дотримуйтесь баланс між повільними і рухливими рибками. Деякі повільні рибки, такі як золоті, телескопи, гурамі НЕ уживуться з бійцівськими петушкам або барбусами. У той же час жвава зграйка неонов може бути «не зі зла» проковтну великими золотими рибками. Сомик-прилипала може бути з'їдений барбусами, якщо їх вчасно не погодувати або не зробити для сомика достатньо укриттів. Хитрощів в акваріумістики багато, не дарма багато виділяють її в окрему науку.
6
Не варто забувати і про те, що ви хочете бачити у своєму акваріумі. Якщо ви приходите після важкого робочого дня і, дивлячись на «підводний світ», хочете розслабитися, краще беріть спокійних рибок , які подібно до маятника, гойдається з боку в бік, заспокоять ваші нерви і принесуть гармонію в душу. Якщо ж вам потрібні «бої без правил», для вас підійдуть півники або барбуси, які часом влаштовують «щось»!
7
Окремо варто сказати і про деякі види цихлид, які володіють особливим інтелектом. Спочатку у них дуже цікаво розвиваються любовні стосунки, потім вони разом будують будиночки, а трохи пізніше трепетно доглядають за підростаючим поколінням. Чим не мексиканський серіал?
Корисна порада
Якщо ви початківець акваріуміст, то в одному акваріумі оптимально містити 1-2 види риб.
Не всі жителі сучасних квартир можуть дозволити собі зміст і установку великого акваріума, тому найчастіше купується акваріум невеликих обсягів. Вибираючи жителів для такого маленького штучного водоймища, необхідно дотримуватися кількох правил.

Правила утримання

В невеликий акваріум не варто поселяти велика кількість рибок. Купуйте риб, виходячи з розрахунку, що для однієї особини потрібно не менше чотирьох літрів води. Якщо врахувати, що зазвичай обсяг невеликого акваріума не перевищує тридцяти літрів, не варто заселяти його більш ніж десятьма водними мешканцями. Крім того, необхідно враховувати не тільки кількість, але і розміри риб, адже, якщо з малюків виростуть досить великі особини, їм буде тісно і некомфортно в малому обсязі води. Враховуйте і такий фактор як особливості, притаманні тій чи іншій породі рибок: комусь із них зручно жити в нижньому шарі, комусь - у верхньому. Якісь види особин малорухливі, іншим, навпаки, потрібно безперервний рух. Якісь рибки стайня, інші воліють самотність. При заселенні невеликого акваріума рибками з суперечливими якостями ви ризикуєте порушити їх життєвий ритм і створити хаос в самому акваріумі.

Яку рибку вибрати

Маленький акваріум небажано заселяти хижими видами риб. Не підійдуть для такого способу утримання і рибки ніжних, рідкісних, дорогих і екзотичних порід, оскільки в маленькому водоймищі вам буде важко підтримувати для них комфортні умови, такі риби часто хворіють і гинуть. З живонароджених риб найбільш невибагливі широко відомі гуппі, вони відрізняються рухливістю і дуже красивою забарвленням, їх блискуча зграйка дуже ефектно виглядає. Гуппі добре розмножуються, тому треба стежити, щоб акваріум не був перенаселений ними. До гуппі цілком можна підселити яскравих мечоносців, вони також невибагливі і додадуть вашому акваріуму яскравих червоних, чорних і зелених кольорів. Також дуже популярна рибка півник, відома своїм величезним «півнячим» хвостом і різноманіттям найнеймовірніших забарвлень. Чорна моллінезія трохи більше вибаглива, вам доведеться стежити за температурою і чистотою води, до того ж ця рибка віддає перевагу солону воду. З риб, що мечуть ікру, для маленького акваріума цілком підійдуть барбуси, невеликі рибки даніо-реріо і вуалево кардинали, яким необхідно велика кількість водоростей. Також не зайвими будуть крихітні яскраві неони, чиї зграйки завжди будуть оживляти акваріум і радувати око. Всі ці породи відрізняє невеликий розмір рибок і їх висока життєстійкість. Якщо є бажання вибрати рибу побільше, можна придбати смугастих, схожих на вітрильник, скалярій або сомиків, які, відрізняючись великими розмірами і яскравим забарвленням, прекрасно уживаються з будь-якими іншими рибками. Крім того, ці красиві золоті, зелені та краплисті жителі придонного шару є санітарами акваріума, очищаючи ґрунт і стіни від неперетравленого корму, бруду і нальоту водоростей. Таким чином, при бажанні можна заселити навіть невеликий, об'ємом від десяти до тридцяти літрів акваріум красивими рибками, які будуть цілком комфортно себе почувати, успішно уживатися один з одним і прикрашати ваш будинок.