Як визначити ростовку сноуборда.

При виборі сноуборда одним з основних параметрів є ростовка. Ростовка сноуборда - це його довжина від носа до хвоста. Спрощений варіант вибору дошки - це її довжина до підборіддя. Але вага має значно більшу роль, ніж зростання. Від цього залежить стійкість спортсмена при катанні.
Вам знадобиться
  • - ваги;
  • - калькулятор.
Інструкція
1
Для початку визначте базову ростовку сноуборда за певними формулами. Вони допомагають обчислити оптимальну довжину сноуборда для катання на середній швидкості по невеликих схилах, тому при виборі сноуборда слід враховувати й інші фактори. Для чоловіків і жінок базова ростовка визначається за різними розрахунками. Щоб обчислити ростовку для чоловічої дошки, помножте свою вагу в кілограмах на 0,3 і додайте 136 сантиметрів. Ростовка для жінок визначається так: вага жінки збільшується на 0,4 та додається 127 сантиметрів.
2
Якщо ви хочете визначити базову ростовку сноуборда , врахуйте, що вона визначається для катання по добре доглянутих схилах, тому якщо ви збираєтеся кататися по менш підготовленим місцям для сноуборда , то додайте до базової ростовці 2-3 см. Ростовка сноуборда також залежить від місця, куди ви збираєтеся поїхати кататися. Якщо ви плануєте поїхати в гори, то додайте 6-9 см. При катанні на невеликих гірках можна відняти 1-2 см. Якщо ж ви збираєтеся піти в парк, то забирайте 3-4 см.
3
Вибираючи довжину сноуборда , пам'ятайте, що вона залежить ще й від статури. Якщо ви людина худорлявий, то додавайте до базової ростовці 2 см. При наявності зайвої ваги відніміть 2 см. Також важливий досвід катання. Новачкам слід додатково відняти 2 см. А при великому розмірі ноги (наприклад, 45-му) краще вибрати широку дошку для сноуборда (Wide). На них зазвичай робиться маркування у вигляді літери «W».
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=bzvAwGp-ZwE
Зверніть увагу
Якщо вам в магазині запропонують підібрати сноуборд по зростанню, це скоріше розраховане для середньостатистичної людини, при цьому слід враховувати також індивідуальні особливості кожного.
Корисна порада
При катанні на сноуборді вага спортсмена розподіляється по всій дошці, тому буде логічніше підбирати її по вазі, а не по росту. Звичайно ж, зростання теж важливий, але не настільки. Просто високим людям потрібно враховувати те, що у них центр ваги вище.
Якщо ви вирішили зайнятися таким захоплюючим видом спорту, як сноубординг, то, насамперед, слід почати з вибору підходящої дошки. А це означає, що потрібно розуміти, якою має бути ростовка сноуборда , відповідного саме вам.
Вам знадобиться
  • сноуборд
Інструкція
1
Визначтеся з моделлю дошки. На вибір повинні вплинути наступні фактори: наскільки добре ви вмієте кататися, ваш стиль катання, вік і стать. У даному питанні найбільш доцільно порадитися з консультантом в магазині.
2
Визначтеся з ростовкой дошки (її довжиною від хвоста до носа). Цей параметр завжди написаний в супроводі до виробу і вказано в сантиметрах. Іноді після сантиметрів стоїть знак "+" (150+). Такі дошки підійдуть для людей з великою вагою або ж з великим розміром ноги. Розрахунок проводиться у відповідності з вашими параметрами.
3
Дізнайтеся своє зростання, потім відніміть з нього п'ятнадцять сантиметрів (якщо ви відрізняєтеся щільним статурою, то віднімаємо десять сантиметрів, а якщо навпаки - надто крихким, то двадцять).
4
Якщо ви тільки починаєте кататися, то з отриманого результату слід відняти ще десять сантиметрів, якщо ваш рівень можна визначити як середній, то п'ять сантиметрів.
5
Тепер визначитеся з вашому стилем, якщо це фрірайд, то слід до отриманого результату додати п'ять сантиметрів, а якщо це фристайл - то навпаки, відняти 5 сантиметрів. Отримана цифра - необхідна вам ростовка.
6
Якщо ви не знаєте свій ріст, то скористайтеся наступним методом: поставте дошку на хвіст і підійдіть до неї впритул. Якщо її висота знаходиться на рівні ключиць, то така дошка підійде для початківців, людей з малою вагою (підлітків), а також тим, хто віддає перевагу придбати дошку для виконання всяких стрибків.
7
Якщо дошка доходить вам до підборіддя, то її слід придбати в тому випадку, якщо у вас вже не початковий рівень підготовки. Втім, така ростовка так само годиться для виконання різних трюків.
8
Якщо дошка на рівні вашого носа, то її слід купувати лише професіоналам або ж людям щільної статури.