Як вивести з одягу машинне масло. Чим вивести машинне масло з одягу.

Якщо машинне масло потрапить на одяг, то на ній з'явиться складні плями. Причому його звичайним порошком не вивести. Воно проникає глибоко в структуру тканини, а значить, марно навіть замочувати річ.
Інструкція
1
Якщо пляма від машинного масла свіже, то його значно легше буде вивести, ніж застаріле. В першу чергу забруднену ділянку очистіть від пилу. Після цього приготуйте наступний засіб. Порошок магнезії розмішайте навпіл з ефіром. Цим складом акуратно обробіть забруднене місце. Втирати кашку потрібно до центру від країв плями. Після того, як весь ефір випарується, щіткою обережно зчистити магнезію.
2
Якщо пляма від машинного масла було отримано давно, то тут вам допоможе інший спосіб. Приготуйте суміш скипидару і нашатирного спирту в рівних кількостях. Отримані складом натріть пляма. Залиште річ на деякий час. Пляма має сама зникнути. Якщо ж цього не сталося, то спробуйте повторити процедуру. Потім в теплій мильній воді просто виперіть виріб. Пам'ятайте, що така послідовність дій дана не просто так, і не варто спочатку прати річ, а потім намагатися виводити пляму. Перед тим, як застосовувати даний склад, спробуйте спочатку в непомітному місці на маленькому шматочку тканини перевірити його дію. Таким способом ви можете дізнатися, благополучно чи матеріал перенесе вказане засіб.
3
Щоб після видалення плями від машинного масла не залишився помітний слід, обробляйте не тільки саме місце забруднення, а й область навколо нього. При виведенні плями спробуйте використовувати невелику дощечку. Оберніть її в декілька шарів чистою білою ганчіркою. Покладіть до вивороту тканини. Всі процедури по виведенню масляної плями проводите лише за відсутності відкритого вогню та в досить провітрюваному приміщенні.
Корисна порада
Якщо самостійно вивести пляму від машинного масла не вдалося, зверніться до фахівців в хімчистку. Там вони без праці впораються з подібним забрудненням, що не завдавши речі ніякої шкоди.
Попадання машинного масла на різні поверхні, наприклад, на тканину, може зіпсувати її зовнішній вигляд. В даному випадку одного прального порошку буде недостатньо, доведеться вживати додаткових заходів очищення.
Вам знадобиться
  • - крейда;
  • - бензин;
  • - скипидар;
  • - мило.
Інструкція
1
При видаленні машинного масла з одягу використовуйте методи, що застосовуються для ліквідації жирних плям. Якщо одяг забруднилася тільки що, використовуйте товчений крейда. Посипте їм пляму і залиште його на кілька годин. Після цього видаліть крейду і перевірте, чи залишилося забруднення. При необхідності повторіть таке очищення ще раз.
2
При появі забруднення на вовняної тканини змочіть її бензином, розведеним у рівних частках з водою. Цей метод прийнятний і для інших тканин, але його слід застосовувати з обережністю - сам бензин також може залишати плями, які зійдуть тільки в хімчистці.
3
Для видалення старих плям використовуйте мило, змішане з бензином. На 1 частина мила повинно доводиться 10 частин нафтопродукту. Ця суміш змивається пізніше тим же бензином. Цей метод виправданий тільки для старих плям, які немає можливості вивести іншими способами.
4
Для тканин з бавовни використовуйте для очистки скипидар. Після його нанесення річ бажано пропрасувати попередньо розігрітим праскою. При використанні цього методу дотримуйтеся обережності - скипидар може викликати опіки і подразнення на шкірі.
5
Використовуйте засоби для видалення плям промислового виробництва. При покупці вибирайте ті, що розраховані на позбавлення від жирних плям. Врахуйте, що використання відбілювача в даному випадку буде марним.
6
Після очищення речі виперіть її в теплій воді з пральним порошком і господарським милом. Якщо пляма все-таки не зійде, зверніться в хімчистку. Бажано зробити це якомога раніше, тому що чим свіжа пляма, тим простіше його видалити.
7
Для видалення машинного масла з твердих поверхонь, наприклад, з асфальту, використовуйте спеціальні засоби очищення, розчинні у воді. Їх можна придбати в деяких магазинах автозапчастин, а також у відділах побутової хімії.