Як описувати географічне річки.

Рікою називають природний потік води в рельєфі Землі, який протікає у виробленому їм поглибленні - руслі. Річки впадають в моря або океани, тому вони є невід'ємною складовою кругообігу води в природі. Щоб краще дізнатися історію та особливості рельєфу місцевості своєї країни, та й просто для загального розвитку, будь-якій людині необхідно вміти грамотно визначати географічне положення річки.
Інструкція
1
Визначте, в якій частині материка тече річка. У північних районах атмосферні опади швидко акумулюються в лід, тому річок з бурхливою течією там не спостерігається. На півдні, навпаки, дощова волога швидко випаровується, тому річок там також не багато. Самі повноводні ріки зі швидким і бурхливим перебігом спостерігаються в середній частині країни.
2
Дізнайтеся, що означає назва річки. Як правило, назви річок йдуть здавна, коли люди шанували і поклонялися духам річки. У кожної річки є своя історія, і будь-якій людині буде цікаво її пізнати.
3
Визначте, де річка бере початок. Початок річки називається витік. В основному, це стік озера або струмочок, який отримує підживлення з підземного джерела, льодовика або болота.
4
Дізнатися, куди впадає річка. Всі річки впадають в моря або океани. Місце з'єднання річки і моря називається гирлом.
5
Визначте, в якому напрямку річка тече. З цим проблем не буде, так як напрямок течії річок - від витоку до гирла.
6
Також для повного географічного дослідження встановіть, як тече річка (тобто яке в ній протягом: швидке, повільне, бурхливий потік), залежно від рельєфу.
7
Визначте тип річки. Всі річки поділяються на гірські і на рівнинні. У гірських течія швидка, бурхливий; у рівнинних - повільне, а долини широкі і терасовані.
8
Поясніть економічний і історичне значення річки. Адже протягом всієї історії розвитку людства річки відігравали значну роль у розвитку місцевості. З давніх часів вони використовувалися як торгові шляхи, для рибництва та рибальства, сплаву лісу, водопостачання та зрошення полів. Здавна люди селилися на берегах річок. Зараз річка є основним джерелом гідроелектроенергії і найважливішим транспортним шляхом.