Як організувати салон краси.

Салон краси відноситься до числа пріоритетних бізнес-ідей для початківців підприємців прекрасної статі. Але на жаль, більшість подібних проектів не витримують жорсткої конкуренції або занадто довго окупаються. Однак при грамотній організації салон краси може приносити стабільний прибуток.
Вам знадобиться
  • - стартовий капітал;
  • - приміщення;
  • - досвідчений персонал;
  • - обладнання;
  • - витратні матеріали.
Інструкція
1
Визначтеся з позиціонуванням вашого салону. Сьогодні багато підприємців у цій сфері здійснюють поширену помилку, намагаючись запропонувати максимум послуг. Тим часом, подібна розмаїтість виглядає досить підозріло і викликає сумнів в якості та професіоналізмі. Тому зробіть ставку на якесь одне напрям. Якщо у вас є медична освіта і перспектива отримати ліцензію, займіться послугами естетичної та оздоровчої медицини. Якщо ж вам цікавіше сфера перукарських послуг та професійної косметики, віддайте перевагу саме цьому напрямку.
2
Після реєстрації вашої компанії вирішите всі адміністративні питання і знайдіть гарне приміщення. Вивчіть прохідність в даному районі та наявність найближчих конкурентів. В салоні створіть приємну атмосферу за допомогою продуманого декору, цікавого дизайну, зручних меблів, гарної музики. На кожного клієнта має припадати не менше 8 м? площі. Організуйте простір таким чином, щоб відвідувачі почували себе комфортно.
3
Основною статтею витрат в організації салону є обладнання та витратні матеріали. Для надання косметичних послуг вибирайте сучасні апарати. Виробників можна знайти на виставках, при цьому є шанс отримати саме устаткування на вигідних умовах.
4
Оберіть 2-3 марки професійної косметики, яка використовуватиметься в салоні. Укладіть договір з власниками даних брендів. У разі офіційного використання косметики виробники не тільки нададуть вам весь асортимент за максимально вигідними цінами, а й забезпечать всілякими рекламними матеріалами - від фірмових вітрин до буклетів. Крім того, власники косметичних брендів часто влаштовують майстер-класи та тренінги для майстрів.
5
Одну з ключових ролей в організації салону краси грає правильно підібраний персонал. Оскільки пропозицій на цьому ринку занадто багато, більшість клієнтів намагаються знайти «свого майстра», будь то перукар, масажист або майстер педикюру. У професіоналів з досвідом, як правило, є своя клієнтська база. Люди, з якими майстер працює довгі роки, майже завжди будуть відвідувати саме той салон, в якому він працює.
6
Виберіть із схем роботи з персоналом. Ви можете здати майстру в оренду робоче місце, встановивши фіксовану суму, яку він повинен здавати щомісяця, незалежно від виручки. В цьому випадку майстер користується своїми витратними матеріалами. Або встановіть певний відсоток від загального доходу в якості зарплати. В такому випадку ви повинні самі дбати про постачання салону всім необхідним.
Зверніть увагу
Приділіть особливу увагу чистоті. Волосся попереднього клієнта на інструментах або бруд на підлозі можуть звести нанівець усі зусилля по залученню клієнтів.
Корисна порада
Будьте в курсі всіх сучасних напрямків косметології та перукарського мистецтва, оскільки ця індустрія розвивається дуже динамічно. Нові способи омолодження, прогресивні види догляду за волоссям, цікаві прийоми макіяжу - ви повинні застосовувати всі інновації у своєму бізнесі.