Як зробити піч для дачі. цегляна піч для дачі.

Багато дачники люблять займатися заготівлею запасів на зиму прямо на заміській ділянці. Для цього використовують електроплитки, якщо є електрика, газові плити, і навіть «буржуйки». Їх встановлюють прямо в дачному будиночку, що є істотним недоліком. При активному використанні, в приміщенні створюється досить спекотна атмосфера. Альтернативою цьому була розроблена конструкція печі, яку можна встановити прямо у дворі на відкритий грунт.
Вам знадобиться
 • червона цегла - 125 штук, глина, пісок, металевий куточок, чавунна плита
Інструкція
1
Візьміть 125 червоних цеглин. Вони можуть бути будь-якими, що залишилися після будівництва дачного будинку, підібрані на території, тобто не обов'язково новими. Також не важливо - цілі цеглини або ж половинки, в цьому випадку доведеться витратити якийсь час на їх компоновку. Візьміть також чавунну плиту від старої грубки, невеликий залізний куточок, відро без дна, звичайну глину і пісок.
2
Виготовте місце під пічної фундамент. Для цього вирийте котлован. Його розмір виходить від розміру одинарного цегли: площа - три довжини цегли (750 мм) на дев'ять (2250 мм), в глибину - (130-150 мм). Засипте дно котловану рівним шаром піску, товщиною 2 см. Покладіть в нього цеглу. Бажано з'єднати їх розчином, але це не обов'язково. Зробіть рівну поверхню.
3
Приготуйте сполучний розчин. Для цього візьміть глину і пісок, попередньо їх просіявши, змішайте їх в пропорції: 1 частина глини на 3 частини піску, залийте невеликою об'ємом води і перемішайте до однорідної маси.
4
Розпочніть кладці. Усі наступні сполуки матеріалів проводите тільки їм. Спочатку викладіть бордюрчик з того боку, де буде мангал (загальне внутрішньо простір за і навколо топки). Для цього поставте на «ребро» (довге) три цегли, утворивши його передню стінку. Бічні стінки мангала зробіть також, по три цегли на кожну.
5
Зробіть пічну топку. Довжина топкового простору - 1000 мм (чотири цілих цегли), висота - 260 мм. При укладанні третього ярусу цеглин, покладіть спереду і ззаду топки залізний куточок, який схопиться розчином, потім придавити четвертим ярусом і забезпечуватиме міцність конструкції. Після кладки топки, покладіть зверху на неї приготовлену чавунну плиту.
6
Покладіть з тильного боку топки два цегли в цеглу, це знадобиться для будівлі труби. Цеглу, які найближчі до топки, слід на чверть засунути в саму топку. При цьому основна ширина труби буде дорівнює дві цеглини. Кладка відбувається класичним способом з перев'язкою. Всього труба матиме вісім ярусів. Перші чотири матимуть тільки три стінки. З бічної і тильної сторони, в місці де труба з'єднується з топкою, класти цеглу не потрібно. Після установки четвертого ярусу, буде чавунна плита, яка стане додатковою опорою.
Для опалення дачі може зробити грубку . Звичайно ж, простіше встановити котел опалення або просто придбати електрообігрівач, але саме пічка може вирішити проблеми опалення та питання, пов'язані з приготуванням їжі.
Вам знадобиться
 • - мішок цементу;
 • - цегла;
 • - пісок;
 • - металеві куточки;
 • - лист азбесту;
 • - засувки;
 • - чавунна плита;
 • - дверцят;
 • - обпалена дріт;
 • - решітка.
Інструкція
1
Найчастіше піч зводять з цегли. У даного будівельного матеріалу хороша теплопровідність. Саме тому, цегла є найоптимальнішим матеріалом для кладки печі. Потрібно також вирішити, як робити кладку - ребром або в півцеглини. Якщо буде використаний перший спосіб, то прогрів буде швидким, що дозволяє швидко прогріти приміщення. Однак, також швидко відбуватиметься остигання. Якщо кладка виробляється в півцеглини, то піч буде набагато довше прогріватися, однак вона буде довгий час залишатися прогрітій.
2
Для дачі добре підходить малогабаритна піч. Справа в тому, що вона займає мало місця і може швидко призвести опалення кімнати невеликих розмірів. Щоб її звести, вам знадобиться 170 штук цілих цеглин, 75 половинок, 30 штук 3Д. Даная піч має зовсім не складно кладку, тому не потрібно володіти особливими навичками і вміннями. Часто люди роблять піч-мангал. Вона може бути викладена як в кутку приміщення, так і на вулиці.
3
Для дотримання пожежної безпеки, кладку необхідно робити на ребро близько стіни. Потім, через відступ, можна вже починати викладати піч. Кладку на ребро потрібно робити у тих стіни, де піч знаходиться в контакті зі стінами приміщення. Перший і другий ряд повинен бути викладений по всій площі цеглою. Також можна зробити протипожежні розділки. Розмір її складається приблизно 25 сантиметрів. Відзначимо, шви при примиканні оброблення, будуть тріскатися через різницю температур. Саме тому перев'язку печі і оброблення робити не рекомендується. Примикання має йти через смугу базальтокартона. Обабіч оброблення можна закласти в шов шнур, який забезпечить герметизацію пічних приладів. Шви будуть виглядати акуратно. Для того щоб оброблення не відходила від печі, в кладу потрібно періодично закладати вязальную дріт.