Як зробити м'яке крісло.

М'яке бескаркасное крісло , або крісло -мешок, відоме у всьому світі. Виник в результаті втілення неординарного рішення, воно завоювало безліч нагород і вдячність публіки. Це крісло має різні форми, найпоширеніша з яких - крапля (груша).
Вам знадобиться
  • Міліметрова папір, лінійка, циркуль, ножиці, швейна машина, щільна тканина, тканина для обшивки, кульки полістиролу, застібка-блискавка не коротше 0,5 м.
Інструкція
1
Визначте, якого розміру буде крісло . Все залежить від ваших уподобань. Як правило, висота крісла для дорослого становить 1-1,2 м. Вибираючи матеріал для обшивального чохла, врахуйте його особливості. Матеріал повинен бути зносостійким, легким у догляді і відповідним колірній гамі інтер'єру.
2
Зробіть викрійку на міліметровому папері, зазначивши висоту крісла і ширину підстави, наприклад 0,3 м. Розмітьте ширину верхньої частини - 0,15 м. Для додання закругленою форми по центру верхньої лінії клина відкладіть вниз 2 - 3 см. Плавно прокреслите лінію від цієї точки в кути клина. Нижню частину деталі закруглите подібним чином.
3
Тепер виконайте верхівку і дно крісла. Використовуючи циркуль, накресліть кола, радіуси яких становлять 0,3 м і, відповідно, 0,15 м.
4
Виріжте деталі і перенесіть їх на тканину Кравецьким дрібному або шматочком мила, залишивши по 2 см на припуски. Розкроїте 6 клинів і два кола.
5
Сшейте спочатку верхній чохол із застібкою-блискавкою. Складіть два клина лицьовими сторонами і змітайте вздовж з одного боку. Залишивши посередині ділянку рівний довжині застібки-блискавки. Стачайте деталі з двох кінців. Ушийте застібку блискавку.
6
Приметайте наступний клин, потім пристрочите на машинці. Заутюжьте припуски разом на одну сторону і відстрочити вздовж з лицьового боку на відстані 1 см від шва приточування. Складаючи з попереднім лицьовими сторонами, один за іншим пришийте всі клини.
7
Тепер виконайте верхню частину. Виверніть мішок навиворіт і прикладіть круглу деталь меншого діаметра лицьовою стороною до лицьових сторонам зшитих разом клинів. Стачайте, припуски разом заутюжьте до центру кола. Виверніть чохол і виконайте відстрочку. Відкрийте блискавку і аналогічним чином пришийте, а потім отстрочите дно крісла.
8
З тієї ж викрійці зшийте внутрішній чохол. Тільки не вшивати блискавку, а залиште отвір і через нього заповніть «грушу» на 2/3 гранулятом. Знадобиться приблизно 4-5 кг кульок полістиролу. Зашийте вручну отвір. Надіньте вже зшитий чохол.
Зверніть увагу
Сміливо експериментуйте, змінюючи деталі викрійки за розмірами і формою, роблячи крісло кубічним або круглим.
Корисна порада
Можна виконати клини з тканини різних кольорів і поєднувати їх в одному чохлі.