Як зробити тв антену. Ккак зробити антену самому на тв.

Якщо у вас виникли проблеми з прийомом телепередач, то не поспішайте витрачати гроші на покупку дорогої телевізійної антени. Є простий, але ефективний спосіб виготовити антену самому з підручних засобів, не витративши багато часу на це.
Вам знадобиться
 • дві літрові алюмінієві банки з-під пива, телевізійний кабель RG 6U, два самореза або гвинта, дерев'яна вішалка, паяльник, припой, скотч.
Інструкція
1
Гарненько вимийте і просушіть банки зсередини, щоб не налипала пил. Існує думка, що у банок для виготовлення тв-антени обов'язково повинні зберегтися ключі-відкривачки. Дослідним шляхом було перевірено, що це зовсім не обов'язково.
2
Виготовлення тв-антени почніть з підготовки кабелю. Для цього акуратно надріжте в двох місцях верхній ізоляційний шар із пластику, приблизно в 10 і 15 см від кінця кабелю, і відокремте цей шматок ізоляції в 5 см. Під ним оголиться мідна обмотка, яку слід скрутити в одну жилу.
3
Кінець кабелю очистіть від усіх верств ізоляції і екрануючої обмотки до центральної жили, приблизно на 3-5 см. Якщо на банках збереглися відкривачки, можна прикрутити і сердечник і екран до них, але таке з'єднання менш переважно, і воно відіб'ється на якості прийому телевізійного сигналу. Не варто також намагатися припаяти кабель до алюмінієвій банці - нічого не вийде.
4
В банках з будь-якого кінця пробийте цвяхом по одному отвору трохи меншого діаметру, ніж приготовлені саморізи. Намотайте на один з них центральний провід, на другий - скручену раніше жилу з екрануючої обмотки трьома-п'ятьма витками. Укрутіть саморізи в пробиті отвори і пропоїти місця прилягання між кабелем і цими саморізами.
5
Краща зона прийому, швидше за все, буде перебувати близько вікна або на вулиці. Виходячи з цього, відміряйте потрібну довжину кабелю (Не внатяг, але і без великого запасу), відріжте і змонтуйте на цей кінець кабелю штекер для антенного гнізда телевізора. Примотати скотчем банки до вішалки або до дерев'яної рейці на відстані 7,5 см один від одного.
6
Тепер вам залишиться тільки знайти зону найкращого прийому і закріпити готову антену при включеному телевізорі, а потім насолоджуватися переглядом телевізійних програм.
Зверніть увагу
Будьте гранично обережні при роботі біля вікна, щоб уникнути падіння.
Корисна порада
Чи не складайте надлишки кабелю робочої антени кільцями, це погіршує якість прийому сигналу.
Великою популярністю у домашніх майстрів користується найпростіша антена зиґзаґоподібної форми, відома як антена Харченко. Найбільш часто її застосовують для прийому програм телебачення в метровому і дециметровому хвильових діапазонах, а радіоаматори - для роботи в УКХ діапазоні (частоти 145 і 433 МГц).
Вам знадобиться
 • -ножовка;
 • -дрель зі свердлом (d максимум 5 мм) по металу;
 • -Викрутки;
 • -ніж для зачистки кінців коаксіального кабелю;
 • -паяльнік;
 • -8 смуг міді, алюмінію або жерсті;
 • -вінти;
 • -2 клеми з жерсті ;
 • -коаксіальний кабель;
 • -5 дерев'яних брусків;
 • -металліческік стрижні;
 • -шурупи.
Інструкція
1
Для виготовлення цієї найпростішої антени вам необхідні такі матеріали: 8 смуг з міді, алюмінію або оцинкованої жерсті розміром L? B мм (L - довжина смуги, L =?/4, де? - Середня довжина хвилі каналу, на який необхідно налаштується, або відповідного середині ТВ діапазону, який використовується у вашому регіоні; визначається за довідковими матеріалами, см. наприклад http://www.2x2business.ru/ant1.htm; B - ширина 10-40 мм); гвинти (заклепки) для з'єднання смуг між собою; 2 клеми з жерсті (10? 10 мм, з отвором під гвинт); коаксіальний кабель з хвильовим опором 50 або 75 Ом; 4 дерев'яних бруска довжиною (0,17-0,22)? для закріплення полотна антени на дерев'яній несучої, сама дерев'яна несуча (дерев'яний брусок, розміри якого залежать від антени); металеві стрижні (смуги) довжиною 0,8? для виготовлення рефлектора; шурупи для кріплення полотна антени (по два на кожен з 4 брусок-стійку) і металевих смуг рефлектора.
2
Наріжте 8 смуг з міді або алюмінію необхідної довжини. Просвердлите на кінцях цих смуг отвори діаметром, достатнім для вільного проходження гвинтів, які ви будете використовувати для кріплення.
3
З'єднайте під кутом близько 90? окремо дві пари смуг, закріпивши їх гвинтами. Зібрані куточки накладіть незакріпленими кінцями, щоб утворився ромб. Його незакріплені вершини орієнтовані вгору і вниз.
4
Прикріпіть отриманий ромб у верхній його вершині до однієї з 4-ех стійок за допомогою шурупа. Розведіть кінці незакріплених смуг, утворюючих нижню вершину ромба таким чином, щоб відстань між отворами на цих кінцях склало 30-35 мм. Повторіть кроки 3, 4 для освіти і кріплення другого ромба, помінявши лише вершини для закріплення (нижня) і вершину, кінці якої розлучаються (верхня).
5
Накладіть дві отримані ромбовидні рамки в місцях отворів незакріплених смуг, зверху покладіть клеми з жерсті і закріпіть в такому вигляді всю конструкцію до двох залишилися брускам-стійок за допомогою шурупів.
6
Припаяйте до бляшаним клем коаксіальний кабель: до однієї з них - центральну жилу, а до іншої - оплетку. Для запобігання можливої корозії, місце пайки необхідно захистити за допомогою вологостійкого лаку або клею. Прикріпіть 4 дерев'яних бруска-стійки з отриманим полотном антени до несучої стійці. Кабель можна закріпити на нижній рамці антени за допомогою ізоляційної стрічки або пластикових хомутів.
7
Для посилення сигналу на несучу стійку на відстані (0,17-0,22)? від виготовленої антени кріпиться рефлектор, що складається з паралельних один одному металевих стрижнів (смуг). Ширина такого посилюючого екрану - 0,8?, Відстань між його стрижнями - 0,08?. Замість квадратів (ромбів) для виготовлення полотна антени використовують також трикутники або кола.