Красива мова: Як покращити дикцію.

Красива від народження мова дана далеко не кожній людині, але це зовсім не дивовижний талант, виробити який було б не можна працею і завзятістю.
Інструкція
1
Позначте проблему. Способів поліпшити свою промову безліч, але немає чого витрачати час на те, що і так розвинене у вас. Вам легше буде досягти мети, якщо розбити її на невеликі завдання і вирішувати їх планомірно. Більш того, склавши невеликий список ви зможете більш ясно відчувати свій прогрес (або його відсутність).
2
Розвивайте дикцію. Щоб вирішити проблему поганого вимови намагайтеся говорити з затиснутою зубами пробкою від вина. Втім, використовуючи цей метод, остерігайтеся пластмасових "підробок" під дерево, вони можуть пошкодити зуби. Альтернативою і доповненням пробки можуть послужити 3-4 волоських горіха в роті. Ця вправа схоже, але все ж відмінне від першого, тому пробувати варто обидва.
3
Візьміть кілька уроків вокалу. Є таке поняття як "сила голосу", без якого будь-який виступ на сцені буде провальним. Щоб надати своїй промові значність і обсяг, потрібно "вивести" голос назовні. Намагайтеся говорити не голосовими зв'язками, а грудьми, використовуючи як би всю масу тіла, тоді звук стане більш потужним (спробуйте скопіювати Левітана). Вокалісти використовують цей же прийом, щоб "поставити" красивий і насичений голос.
4
Працюйте над лексиконом і побудовою пропозицій. Існує безліч прикладів не тільки того, як потрібно правильно говорити, але і що потрібно говорити. Адже ваша мова буде вважатися правильною тільки в тому випадку, якщо ви будете досягати сказаним бажаних результатів. Відмінним підручником в цьому сенсі стане книга Аллана Піза "Говоріть правильно ..." і художній фільм "Thank you for smoking". В іншому можна дати тільки базовий рада: більше читайте.
5
Думайте, в яких умовах будете говорити. При виступі з трибуни, наприклад, є свої особливості, які потрібно враховувати, щоб не приспати глядача. Головний момент в тому, що не можна "читати з аркуша" - ваші пропозиції не повинні містити складних оборотів, вишуканих висловлювань чи достатку вигуків. В таких умовах, "красиво говорити" означає говорити вільно, майже як в повсякденному житті - але при цьому "поставленим" голосом і впевненою дикцією. Від виступу такого оратора буде неможливо відірвати очей, а головне що ви самі почнете отримувати задоволення від знаходження на сцені.
Зверніть увагу
-Ніколи не пишіть текст виступу докладно. Чим більше у вас буде на папері, тим більше буде бажання підстрахуватися і заглянути туди.
Корисна порада
-Треніруйте виступу перед друзями. Виступати для себе і для людей - абсолютно різні вещі.-Звертайте увагу на конферансьє різних концертів. Професійний ведучий завжди володіє еталонної промовою.