Як поміняти лампочку в точковому світильнику.

Нічого вічного не буває. Ось і лампочки мають свій термін служби, а потім перегорають. І якщо господар, а частіше господиня, добре собі уявляють як поміняти лампочку в звичайній стельової люстрі, то в разі потреби заміни лампочки в точковому світильнику часто відбувається деяке замішання: раптом це потрібно робити якось інакше.
Вам знадобиться
  • Лампочка тієї ж форми і того ж розміру цоколя, що і перегоріла.
Інструкція
1
Вимкніть електрику в приміщенні, де знаходиться точковий світильник з вимагає заміни лампочкою - це неодмінна умова, виконавши яку, ви убезпечите себе від можливих ушкоджень електричним струмом. Вимикання можливо зробити шляхом вимикання тумблера автомата захисту мережі, розташованого в електрощитку. Якщо ви не знаєте точно який з цих тумблерів відповідає за відключення електрики саме в потрібному вам приміщенні, то можна визначити це досвідченим шляхом, включаючи і вимикаючи їх по черзі - так, по ЗГАСЛИХ і включити світло в тому чи іншому приміщенні, ви визначите потрібний вам тумблер .
2
Викриття перегоріла лампочку з точкового світильника, здійснюючи руху проти годинникової стрілки. Намагайтеся виконати це акуратно, не пошкодивши самої лампочки. Інакше можна поранитися об її поверхню.
3
Тримайте напоготові цілу лампочку , яку ви збираєтеся ввернути взамін перегорілої. Якщо ви не знали заздалегідь про те, які параметри нової лампочки вам необхідні, то після викручування перегоріли лампочки вам слід взяти її з собою для прикладу при здійсненні покупки нової лампочки в магазині.
4
Укрутіть нову цілу лампочку в точковий світильник, здійснюючи руху за годинниковою стрілкою. Виконайте це акуратно, не закручуючи лампочку занадто туго в основі.
5
Увімкніть відключене раніше вами електрику в тому приміщенні, в якому слід було замінити лампочку , повернувши на місце тумблер автомата захисту мережі. Закрийте електрощиток.
6
Випробуйте правильно ви вчинили заміну лампочки в точковому світильнику, перевівши важіль вимикача в положення "вкл.". При включенні не слід перебувати безпосередньо під точковим світильником, так як у випадку можливого виробничого браку (не можна повністю виключати таку ймовірність) ввернутой вами лампочки, вона може розлетітися на осколки і поранити вас.
Зверніть увагу
Перед заміною лампочки дочекайтеся її повного остигання.
Корисна порада
Якщо ви не наважуєтеся на подібні дії самостійно, то краще запросити професіонала - електрика, який в силу своєї професії вміє робити заміну лампочок.