Як включити водонагрівач.

Все водонагрівачі призначені для нагрівання води в умовах, коли немає централізованого гарячого водопостачання. Існує декілька видів водонагрівачів: накопичувальні (бойлери), проточні та газові колонки. Крім того, по розташуванню бака вони діляться на вертикальні і горизонтальні. Найзручніші і практичні - це вертикальні електричні накопичувальні водонагрівачі.
Вам знадобиться
  • гнучкі водопровідні шланги в металевій оплітці, 2 крана на 0,5 дюйма, ключ гайковий 22/24, стрічка Фума (спеціальна м'яка стрічка, призначена для ущільнення різьбових з'єднань), розетка (євро) із заземлюючим контактом, електропровід, кронштейни для кріплення водонагрівача до стіни, викрутка.
Інструкція
1
Електричний накопичувальний водонагрівач (бойлер) нагріває воду до 55-75 градусів, після чого підтримує її температуру в автоматичному режимі. Оскільки нагрів відбувається поступово, такий апарат не вимагає великих електричних витрат. Навіть 150-літрові бойлери споживають в основному не більше 1,5-2 кВт. Ємність накопичувального водонагрівача може коливатися від 10 до 500 літрів.
2
У проточних водонагрівачах вода нагрівається миттєво, проходячи через нагрівальний елемент великої потужності (потужність від 6 до 27 кВт), тому нагрівачі такого типу відразу забирають з мережі більшу, порівняно з бойлерами, кількість електроенергії. З іншого боку, проточний водонагрівач може видавати необмежену кількість гарячої води і не вимагає регулярного технічного обслуговування.
3
Газові проточні водонагрівачі служать для забезпечення гарячого водопостачання. Вони безпечні в експлуатації: запобіжний клапан з термопарою перекриє подачу газу, якщо пальник випадково згасне. Система запалювання приладу повністю автоматизована і не вимагає регулювання, забезпечуючи при цьому повне згорання газу під час пуску. У газових водонагрівачах можна плавно регулювати температуру води, при цьому автоматика забезпечить її постійність, незалежно від перепадів напору води.
4
Для закріплення на стіні накопичувальних водонагрівачів візьміть кронштейни з гачками, закріпіть їх міцно в стіні. На задній стороні водонагрівача є спеціальне підвішують пристрій з двома отворами. Підвісьте водонагрівач на кронштейни.
5
Тепер необхідно підвести холодну воду до пристрою, прикрутивши попередньо до впускного клапану кульовий кран, а до крана прикрутити гнучкий шланг, який підключіть до водопроводу. На виході гарячої води також поставте кран, від крана виведіть гарячу воду до труб гарячої води, яка піде у вас у ванну і на кухню. Одночасно відкрийте кран забору холодної води і кран виходу гарячої води, при цьому не забудьте відкрити який-небудь кран гарячої води, наприклад, у ванній, щоб повітря вийшов з бака водонагрівача. Коли вода піде з крана у ванній, значить, бак водонагрівача заповнився водою.
6
Тепер необхідно підключити водонагрівач до електричної мережі. Для цього треба встановити розетку (євро) із заземлюючим контактом, підвести до неї електропроводи діаметром не менше 2,5 мм, краще окремою лінією від лічильника. Заземлення в окремому будинку краще зробити в підполі, забивши залізний куточок в землю не менше ніж на 1 метр.
7
Увіткніть вилку водонагрівача в розетку. Увімкніть на водонагрівачі кнопку ПУСК (Power), виберіть рівень температури. Приблизно через годину вода нагріється, і водонагрівач готовий до експлуатації.
Зверніть увагу
Кронштейни в стіні повинні бути закріплені дуже міцно, інакше при заповненні бака водою він може зірватися. Заземлення, щоб уникнути удару електрострумом, повинно бути надійним.
Корисна порада
Водонагреватель з метою економії електроенергії повинен бути постійно включеним.
Установка бойлера в квартирі і на дачі дозволить вирішити проблему з перебоями в подачі гарячої води. Спосіб підключення пристрою цілком залежить від його виду та технічних характеристик.
Інструкція
1
При виборі місця для установки накопичувального водонагрівача орієнтуйтеся на тип пристрою. Він може бути підлоговим, настінним або вбудовуваним. Водонагрівачі з нижнім і верхнім підключенням відрізняються становищем нагрівального елемента. Тому, щоб процес нагріву води був ефективним і керованим, перед підключенням пристрою обов'язково вивчіть його паспорт і вказівки щодо вірного фіксованого положення.
2
Щоб забезпечити надійне кріплення водонагрівача до стіни, використовуйте спеціальні кронштейни. Це дуже важливо, оскільки крім ваги пристрою, на опору буде впливати маса води.
3
Врахуйте, чим вище ви встановите бойлер, тим краще. Використовуйте для підключення металеві, металопластикові або поліпропіленові труби. Щоб термін служби труб виявився довговічним, встановіть фільтр очищення. Бак водонагрівача може розірвати від надлишку тиску, щоб цього не сталося, передбачте спускний клапан, через який будуть видалятися надлишки розширюється в процесі нагрівання води.
4
Для установки проточного нагрівача використовуйте кабель ПВС 3х4, який витримує навантаження до 9,2 кВт при напрузі 220 В. Приділіть належну увагу вибору автоматичного запобіжника. При потужності водонагрівача, що не перевищує 5 кВт, віддайте перевагу автомату із значенням струму 32 А. При більшій потужності встановіть прилад на 40 А.
5
При монтуванні пристрою, який не містить в собі води, отже, має невелику вагу, не потрібне використання спеціальних кріпильних елементів.
6
Використовуйте при установці водонагрівача жорстку або гнучку проводку. Перший спосіб більш трудомісткий, але він і надійніший. У ванній кімнаті проточний водонагрівач під'єднують до змішувача за допомогою шланга від душу. Якщо модель забезпечена автоматичним клапаном, що дозволяє подавати гарячу воду у ванну і на кухню, застосовуйте жорстку розводку.