Як зробити свердловину.

Якщо до дачного ділянці не підведена вода, доведеться бурити свердловину або копати криницю. Але коштує це досить дорого. Не в кожного дачника є гроші, щоб найняти професіоналів. Можна спробувати пробурити свердловину самостійно. При наявності певного завзятості це можна зробити.
Вам знадобиться
  • 2 насоса, 2 бочки, шланги і труби довжиною не менше 2 метрів, муфти для труби, кілька 6-метрових брусків
Інструкція
1
Спочатку треба викопати глибоку яму - не менше 2 метрів. Розміри краще зробити 1,5 на 1,5 метра. Така широка і глибока яма або шурф потрібні для того, щоб уникнути осипання самого нетривкого шару грунту. Можна навіть обшити дошками стінки ями, щоб вони не обсипалися.
2
Потім треба спорудити з бруса триногу і поставити її над викопаній ямою. Найкраще цю триногу закріпити брусом, для стійкості з'єднавши з його допомогою три ноги внизу. Зверху до триноги треба прикріпити ролик. Через цей ролик пропустити мотузку. Трохи подалі від триноги слід вбити в землю дерев'яний чи металевий штир. Далі до нього треба прикріпити мотузку, інший кінець якої прив'язати до труби. Потім треба трубу з підключеним штуцером поставити в яму.
3
Потім треба поруч з ямою або шурфом поставити дві бочки. Одну - на грунт, другу - на споруджену своїми руками площадку висотою з верхній рівень першої бочки. Внизу верхньої бочки треба просвердлити отвір, в нього вставити трубу з краном. Потім заштовхати в верхню бочку сухої трави, зверху покласти під нахилом сітку. Трава і сітка служитимуть фільтром. Сітка затримає крупний грунт, який потрапив з водою, трава - невеликий. Вода буде з верхньої бочки стікати в нижню, а там її забере насос. Насос під тиском стане подавати воду в трубу. Вона виходитиме знизу з труби і вимивати грунт. Каламутна вода піде в яму. Звідти другий грунтовий насос її відкачає в верхню бочку. З водою в бочку потрапить зовсім небагато грунту. Велика частина грунту буде на очах рости з ями. Його треба періодично прибирати лопатою. Труба поглиблюватиметься, грунт викидатися вгору. Так і вийде свердловина.
Корисна порада
На обох сторонах труб треба нарізати різьбу. Коли труба буде входити в землю, до неї треба за допомогою втулки прикручувати другу трубу, потім наступну - поки не дійде до потрібної глибини. Можна відразу взяти труби довжиною по 4-6 метрів.