Як скласти варильну піч. Як скласти невелику піч з 5 калодцамі своїми руками.

Варочна піч потрібно в основному в сільській місцевості, там де немає природного газу. Варильна піч застосовується для приготування їжі в будинку, літньої кухні, а також можна скласти невелику піч для табору в лісі.
Вам знадобиться
  • Для того щоб ви змогли скласти варильну піч вам необхідно мати навички муляра, і мати необхідний інструмент: кельму (такий спеціальний кельму для пічника), молоточок і висок.
Інструкція
1
Для того щоб скласти варильну піч вам необхідно близько 300 червоних цеглин, а також штук 30 вогнетривких цеглин. Необхідно також замочити відер 6 червоної глини в якій-небудь ємності дня за 3 до початку кладки печі, глина повинна бути пластичною коричневою. Крім глини потрібно близько 20 відер піску. Ще необхідно в господарських магазинах купити: чавунну плиту з двома конфорками, чавунну велику дверку, чавунну маленьку дверку на піддавали, а також в'юшку-засувку, за допомогою якої буде закриватися пічна труба і останнє що буде потрібно це теж чавунний колосник. Перед кладкою печі необхідно скласти під неї фундамент. Під фундамент викопуємо ямку глибиною 40 см, фундамент робимо з каменю або з непридатного цегли, вище рівня підлоги в приміщенні у фундаменту викладаємо 1 ряд цегли ложком. Фундамент робимо на цементно-піщано розчині.
2
Почекавши кілька днів поки фундамент зміцніє, починаємо класти піч . Спочатку для гідроізоляції на площину фундаменту кладемо 1 шар руберойду на цементний розчин, потім на руберойд кладемо 1-й ряд цегли ложком, тож від рівня підлоги стає 2 ряди цегли, розміри печі повинні бути: топка за розміром чавунної варильної плити плюс ще 25 сантиметрів. Після кладки другого ряду, якщо ви недосвідчений пічник, то знайдіть порядовой креслення печі в книгах або в інтернеті. Якщо ви хочете самі спробувати класти піч , то майте на увазі, що найголовніше в печі - це тяга повітря, відповідно повітря повинне проникнути в піддувало, потім потрапити в топку, з топку в димохід та через трубу на вулицю, тому постійно думайте про те куди піде повітря і дим, мінімальний розмір димоходу і воздуховода повинен бути не менше половини цегли!
3
Особливості кладки. Глиняний розчин необхідно готувати так: взяти відро розмоченою глини, покласти в ванну, додавати води, постійно помішуючи, до тих пір поки вона не стане як рідка сметана, потім додавати піску до такого стану, що б як кажуть розчин "стояв". Розчин повинен бути не липким і не рідким. При кладці у пічника ліва рука повинна бути сухою, а права подавати розчин. Після кладки кожної цеглини необхідно постукати по ньому кельмою, щоб він присмоктався до розчину. Трубу для відводу диму робимо в кінці плити, виводячи її на таку висоту, яку вам необхідно зробити. До дверке піддувала, а також до топкової дверцятах, необхідно в наявні дірочки прикрутити залізну дріт, щоб, замурувавши їй міцніше закріпити дверки. Через 3 ряду після поддувальной дверки кладемо топкові двері, через 3 ряди після топкової дверки кладемо плиту. Потім після кладки труби можна приступити до оштукатурювання печі, для цього в наявний розчин необхідно додати піску і води. Успіхів вам і удачі!
Зверніть увагу
Першу топку печі робіть не раніше доби після кладки, щоб уникнути розтріскування глиняного розчину.
Корисна порада
Для того щоб кути печі були рівними, отвесьте нитки від стелі до кутів печі 1 ряду кладки. Усередині топку викладайте вогнетривкою цеглою.