Як навчитися малювати ніс.

В малюванні людського портрета важливо освоїти техніку зображення окремих частин обличчя: губ, очей, основних рис і, звичайно, носа , без якого жоден портрет не закінченим. Носи розрізняються у всіх людей, але, знаючи основні принципи будови цієї частини обличчя, ви легко зможете намалювати ніс на портреті будь-якої людини. Накидавши основні риси обличчя, його овал, а також допоміжні лінії пропорцій, визначте, звідки на обличчя падає світло, і який саме ніс ви намалюєте на портреті.
Інструкція
1
Намалюйте невеликий овал між очей, а потім проведіть вниз вигнуту лінію, намічаючи трикутник витягнутої форми. Прорисуйте трикутник так, щоб він відповідав ракурсу огляду та кутом нахилу особи.
2
Накидавши основні обриси носа , починайте деталізувати його форму. Кінчик носа злегка закруглите, надаючи йому об'ємну форму. Не здійснюйте поширеної помилки - не робіть кінчик носа на вашому малюнку загостреним або плоским, це зробить малюнок нереалістичним.
3
Намалювавши закруглений кінчик носа , накидайте округлу тінь під носом, яка при цьому не повинна нагадувати трикутник. Пом'якшите форму носа , обвівши верхню межу трикутника хвилеподібною лінією, а потім розтушуйте хвилеподібні обриси, щоб вони виглядали не надто різко.
4
Злегка затемните область між очей і верхню частину носа - на область перенісся повинна падати тінь. Занадто темні лінії сгладьте і додайте трохи світлових рефлексів. Намалюйте невеликий півколо, починаючи від правого кута трикутника до центру правої лінії, щоб сформувати верхню частину ніздрі.
5
Прорисуйте бічну сторону носа , провівши лінію під кутом, щоб ця сторона виглядала об'ємною. Злегка затемните область ніздрі і пом'якшите тінь шляхом розтушовування. Простежте за тим, щоб права ніздря повторювала форму трикутника. Затемните ті місця, на які падає тінь, а освітлені місця обробіть м'яким ластиком.
6
Пропрацюйте плавні переходи між світлом і тінню, а також добийтеся плавного переходу між особою і носом, щоб він не виглядав окремою частиною тіла. На кінчик носа додайте світлий відблиск. Від розташування цього відблиску залежить, якою буде форма кінчика носа .
7
Деталізуйте форму носа максимально чітко, а також зверніть увагу на різницю між яскравістю і відтінком щік - вони повинні відрізнятися від носа по відтінку. Скорегуйте кольору, поекспериментуйте з тінню і світлом, а потім починайте малювати портрет цілком.