Як кріпити гіпсокартон на стелі.

Гіпсокартон або ГКЛ (гіпсокартонний лист) повсюдно стали використовуватися не тільки досвідченими дизайнерами в обробці квартир, а й рядовими громадянами. Популярність цього матеріалу значно зросла останнім часом. За допомогою гіпсокартону стало реально виготовляти кращі композиції ремонту квартир і цьому є підтвердження - популярні передачі на телебаченні про ремонти квартир і дачних будиночків.
Вам знадобиться
  • Гіпсокартон, каркасні рейки, гіпсова мастика, спиртової лак (нітроемаль), шуруповерт (викрутка), цвяхи
Інструкція
1
При обшивці гіпсокартоном всієї кімнати варто відзначити, що спочатку гіпсокартон кріпиться до стелі, а потім тільки до стін. Існує 2 стандартних способу кріплення ГКЛ до стелі: за допомогою каркасних рейок і без них. При кріпленні аркуша ГКЛ до стелі за допомогою каркасних рейок необхідно точно розрахувати кількість необхідного матеріалу і його розміри. Після накладення гіпсокартону, при неправильному розрахунку каркаса, виправити ситуацію буде складніше, ніж зробити це сразу.Каркас необхідно скласти з дерев'яних брусків, які будуть кріпитися до стелі дюбелями. Запам'ятайте, що в місцях сходження (стику) листів гіпсокартону ширина брусків повинна бути ширше (не менше 7 см). Бруски, приготовлені для каркаса, повинні бути прибиті цвяхами довжиною від 7 до 11 см. Якщо основа стелі вам не подається і цвяхи гнуться, то просвердлите отвори на необхідну глибину і вбийте дерев'яні "бобишки". Дотримуйтесь відстань між вбитими в стелю цвяхами, переважно залишати близько 50 см. Між листами в місцях стиків залишайте відстань до 5 мм. Це знадобиться для обробки швів вашої стелі. Великою перевагою цього методу є невелика відстань від основи стелі до гіпсокартону - це додасть вашій кімнаті додаткову теплоізоляцію.
2
За іншим способом ви просто приклеюєте гіпсокартон до стелі. В такому випадку виконання всієї роботи займе менший час. Якщо у вас низькі стелі, то ви заощадите кілька сантиметрів, тому як тут відсутній каркас для кріплення гіпсокартону. Для того, щоб приклеїти гіпсокартон до стелі необхідно зробити гіпсову мастику. Якщо у вас немає цієї мастики, то її можна приготувати своїми руками. Змішайте будівельний гіпс і 2% розчин кісткового клею. Отриману масу ретельно заважаємо і наносимо на гіпсокартон: спочатку слід промазати всі краї, потім нанести частина клею на середину. Притисніть лист до стелі, намагайтеся це зробити якомога сильніше. Після кріплення всіх аркушів нанесіть гіпс на шви, що залишаються між ними. Все цвяхи або дюбеля необхідно обробити нітроемаллю. Якщо ви хочете білити стелі, то для цього найкраще підійде крейда, тому як вапно незабаром відпаде.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=kEBo0AbBHzw
Зверніть увагу
Звичайний гіпсокартон Knauf широко застосовується при обробці в умовах, де температура і вологість не виходять за межі допустимих для житлових приміщень норм. Монтаж ГКЛ на стелю і стіни: безпосередньо перед монтажем необхідно витримати матеріал в умовах житлового приміщення
Корисна порада
Стелі з гіпсокартону також легкі в монтажі і обробці. Їх найчастіше роблять багаторівневими з кількома варіантами освітлення. За поверхнею гіпсокартонної стелі легко приховати електрику і вентиляцію. Гіпсокартон має відмінні звукоізоляційні характеристики, але його не рекомендується використовувати у ванній і на кухні, так як він вбирає запахи і вологу.