Як навчити дитину кататися на роликах.

Довгоочікуваний подарунок - роликові ковзани, нарешті в руках у вашої дитини. Він дякує вас і з палаючими очима кличе кататися в найближчий парк. Відкладати катання більше немає ніякої можливості. Вам потрібно навчити дитину декільком нескладним правилам катання. Вони допоможуть зробити це розвага цікавим і безпечним.
Вам знадобиться
  • - роликові ковзани;
  • - повний набір захисту.
Інструкція
1
Спочатку навчіть дитину правильно падати. «Правильним» називається падіння вперед, коли дитина може захистити голову і груди руками. Простежте, щоб при кожному катанні він одягав повний комплект захисту, в тому числі рукавички для рук і наколінники. Більшість травм початківців ролерів припадає саме на кисті рук і коліна.
2
Навчіть дитину правильно стояти на роликах . Для цього проводите перші тренування на газоні. Нехай встане рівно, з'єднає п'яти, носки розведе в сторони. Треба трохи зігнути коліна й лікті і здійснювати отталкивающиеся руху ногами.
3
Навчіться об'їжджати перешкоди. Для цього можете захопити з дому кілька предметів. Підійдуть іграшки, м'ячі, кольорові кубики і т.д., загалом все, що буде помітно на доріжці. Розташуйте їх на одній лінії на відстані не менше метра один від одного. Для початку продемонструйте дитині, як це потрібно зробити правильно, самостійно проїхавши між перешкодами.
4
Запросіть роллер-інструктора для занять з дитиною. Знайти його можна на спеціалізованих сайтах і форумах або на ролердромі. Зверніть увагу, щоб інструктор не був занадто суворий з вашою дитиною і не відбив бажання кататися. Він повинен стати для малюка добрим наставником, а не строгим наглядачем. Будьте присутніми на перших заняттях самі, щоб отримати уявлення про професіоналізм інструктора.
5
Вибирайте для катання надійну поверхню. Ідеальним буде рівний асфальт в міському парку, набережна, спеціалізовані доріжки для катання, стадіон і т.д. Уникайте піску і калюж на своєму шляху. Особливо це стосується катання з дитиною. Поясніть йому, що нерівні поверхні не підходять для катання. Без вашої допомоги він зможе зрозуміти це тільки шляхом проб і помилок, тобто ймовірним падінням на неправильно обраної поверхні.
6
Слідкуйте, щоб під час катання дитина тримав корпус трохи нахиленим уперед. Коліна при цьому повинні бути напівзігнуті, одна нога попереду іншої на кілька сантиметрів. Починайте навчання катанню в безлюдному місці, щоб юний роллер випадково не збив когось на своєму шляху або на нього не натрапив другий катається.
7
Не сваріть дитину, якщо у нього не все виходить з першого разу. Не варто вимагати від нього результатів після двох-трьох тренувань. Постарайтеся організувати процес навчання, як гру - влаштовуйте догонялки, міні-змагання (від однієї лавочки до іншої). Фантазуйте. Захопився своєї дитини самим процесом катання.
Зверніть увагу
Обов'язково навчіть дитину гальмувати на роликових ковзанах. Для початківця підійде уміння гальмувати за допомогою штатного гальма. Розташовується він, як правило, на правому конику. Добре підходить для невеликих швидкостей. Для того щоб скористатися ним, потрібно злегка підняти носок правого коника на себе.
Корисна порада
Не виходьте кататися з дитиною, якщо асфальт мокрий або збирається дощ. Слідкуйте за прогнозом погоди.Обязательно придбайте необхідний комплект захисту - підлокітники, наколінники і шолом. Ці предмети є обов'язковим мінімальним набором для дитячого катання на роликах.