Як в'язати помпони для шапки.

Багато майстрині, які займаються в'язанням, нерідко замислюються, як прикрасити в'язане виріб. Їм на допомогу приходить техніка виготовлення кистей і пишних помпонів, які можуть прикрасити і дитячу, і дорослу одяг. Помпон буде виглядати яскраво і красиво на шапках, шарфах і навіть на шалях і домашніх пледах, а зв'язати пишний помпон дуже просто.
Інструкція
1
Підберіть відповідні нитки, з яких ви зв'яжете помпон. Якщо нитки взяти багатоколірні, помпон буде виглядати набагато цікавіше. Пряжу краще вибирати товсту і об'ємну, в цьому випадку помпони будуть виходити досить великими і красивими.
2
На аркуші щільного картону з допомогою циркуля намалюйте рівне коло, діаметр якого приблизно дорівнює діаметру планованого помпона. Всередині кола намалюйте ще один невеликий гурток. Тепер накладіть один лист картону на інший і за допомогою гострих ножиць виріжте відразу дві однакових деталі по намічених контурах.
3
Після цього акуратно проріжте всередині кожної деталі маленький гурток. Через центральний отвір, яке після цього вийде, ви будете пропускати нитки. Діаметр центрального отвору не повинен перевищувати 2,5-3 см.
4
Отримані картонні кільця складіть разом і зробіть ножицями проріз від краю до отвору, щоб протягувати нитку всередину кільця, що не відрізаючи її від клубка. Просмикніть в отвір кінчик нитки і обв'яжіть нитку навколо кільця одинарним вузлом, щоб зафіксувати її, а потім починайте обмотувати кільце пряжею, щільно натягуючи нитку і заповнюючи всю поверхню картонної заготовки.
5
Намотуйте якомога більше шарів пряжі по колу, так як, чим більше шарів ви намотаєте, тим пишніше вийде готовий помпон. Коли ви помітите, що нитка з труднощами проходить в центральний отвір, візьміть ножиці, просуньте їх між картонними колами і акуратно розріжте нитки по колу, притримуючи заготовку пальцями, щоб вона не розсипалася.
6
Трохи розсуньте картонні круги і окремої ниткою туго перев'яжіть пучок пряжі між колами, зав'язавши пару міцних вузлів. Зніміть картонні кола, а потім розпушити помпон і акуратно подрежьте його з усіх боків, надаючи йому рівну кулясту форму.
Помпон - найпоширеніше прикраса дитячих рукавиць і шапок. Зв'язати помпон можна і самій - достатньо запастися терпінням і підібрати подоходящіе за кольором нитки.
Вам знадобиться
  • - Картон
  • - Ножиці
  • - Товста голка для штопання
  • - Вовняні нитки
Інструкція
1
Виріжте з картону 2 кола. Діаметр залежить від того, якого розміру помпон вихотіте зробити. У середині кожного з них виріжте маленький гурток.
2
Всуньте в товсту голку довгу вовняну нитку.
3
Складіть 2 кола разом (один на інший) і через отвір в середині рівномірно намотуйте нитку на круги. Чим більше ниток ви намотаєте, тим пишніше вийде помпон. В кінці роботи кола повинні нагадувати бублик, тільки без великої дірки в середині. До речі, вирізаний вами маленьке коло швидше за все повністю заповниться нитками.
4
Після того, як ви намотатете досить ниток, розріжте нитки ножицями по колу великих кіл. Перев'яжіть нитки, протягнувши нитку між двома великими колами, які тепер роз'єднані. Затягніть якомога тугіше. Залиште нитку, якою будете перев'язувати помпон, довгою - щоб можна було прикріпити помпон до виробу. Розпушити помпон, при необхідності підрівняйте.