Як виховати щасливих, здорових і впевнених у собі дітей.

Виростити дитину щасливою, здоровою і впевненим у собі - мрія багатьох батьків. Універсальних рецептів для цього не існує, кожна родина йде до заповітної мети своїм шляхом. Але деякі принципи досить універсальні.
Вам знадобиться
  • - здорове харчування;
  • - свіже повітря;
  • - контакти хорошого педіатра.
Інструкція
1
Матеріальні блага грають не найважливішу роль у житті дитини. Але якщо відсутність іграшок компенсувати можна, то без мінімального набору одягу та взуття, все ж, обійтися ніяк не вдасться.
2
Зверніть увагу на раціон сім'ї. Забезпечте достатнє споживання необхідних речовин протягом дня. А от продукти з вмістом різних хімічних добавок, барвників та ароматизаторів краще виключити. Також важливо не перегодовувати дитину, не примушувати їсти більше, ніж він хоче.
3
Для здорового розвитку стежте за способом життя дитини. Свіже повітря, сонце і фізична активність дуже корисні для дитячого здоров'я.
4
Окрема тема в питанні здоров'я - взаємодія з дитячими лікарями. Таких дітей, які не хворіють, не існує. У більшості випадків, організм може сам впоратися з легкими хворобами - застудою, грипом. На жаль, деякі лікарі вважають за необхідне призначати великий список ліків в таких ситуаціях, коли можна без них обійтися. А застосування ліків не завжди виявляється корисним. Тому намагайтеся вибирати хороших лікарів для своїх малюків, радьтеся зі знайомими. У перший же прийом обговоріть питання мінімізації лікарських втручань.
5
Впевненість у собі забезпечується досить просто. Досить не заважати починанням дитини і поважати його прагнення до пізнання нового. Якщо малюк освоює якийсь новий навик, будьте готові йому допомогти, але не кажіть, що ви знаєте, як правильно зробити. Просто знаходитесь поруч, щоб підказати щось, якщо це знадобиться. Щиро радійте кожному, навіть незначному, на ваш погляд, досягненню. Адже для дитини це завжди - великий прорив.
6
Зверніть увагу на ваші стосунки з чоловіком. Діти копіюють поведінку батьків, тому якщо в сім'ї виявляють повагу один до одного, то дитина буде відчувати себе впевнено.
7
Щастя - занадто широке поняття, щоб міркувати про те, як його досягти. Головне - любите свою дитину, піклуйтеся про нього, поважайте його права. А малюк обов'язково відповість вам тим же.